Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Prognoza pogody na środę (12.01.2022)

Dnia: wtorek 11 stycznia 2022, Autor: Anna Zubek

Dziś nad Europą Środkową panował wyż, co jednak o tej porze roku nie zawsze sprowadza słoneczną pogodę. W powietrzu zalega sporo wilgoci, w związku z czym niebo było pochmurne. Wyż zawsze oznacza jednak wzrost ciśnienia atmosferycznego, który dzisiaj jest dość znaczny. W tej chwili barometry w naszym regionie wskazują ok. 1035-1037 hPa (wartość zredukowana do poziomu morza). Za wartość normalną ciśnienia uznaje się ok. 1013 hPa, a więc widać, że obecnie jest ono bardzo wysokie. To tyle tytułem wstępu, teraz przejdźmy do prognozy na nadchodzącą dobę.

NOC

W nocy zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Gdzieniegdzie pojawią się słabe opady śniegu. Temperatura minimalna obniży się do ok. -8/-4°C a w rejonach podgórskich do ok. -10/-13°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny.

ŚRODA

Jutro zachmurzenie na ogół duże i całkowite z lokalnymi tylko przejaśnieniami. Jedynie w rejonach podgórskich możliwe są rozpogodzenia. Miejscami spadnie słaby, przelotny śnieg a lokalnie utworzą się mgły. Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie ok. -5/-2°C, ale wysoka wilgotność sprawi, że odczuwalnie będzie znacznie chłodniej. Wiatr powieje z kierunków zachodnich, słabo i umiarkowanie.

Od czwartku znacznie cieplej, ale pojawi się nieco więcej opadów różnego rodzaju.

No Comment.

Reklama

Partnerzy