Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Prognoza pogody na środę (13.04.22)

Dnia: wtorek 12 kwietnia 2022, Autor: Anna Zubek

Wtorek w końcu przyniósł nam poprawę pogody. To zasługa wyżu, który rozwinął się nad naszą częścią Europy. Do jutra ośrodek odsunie się nieco bardziej na wschód, co otworzy drogę dla cieplejszych mas powietrza. Zapraszam na szczegóły.

NOC

W nocy pogodnie, ale ze spadkami temperatury do ok. -3/0°C, a w kotlinach górskich do ok. -5°C. Bez przymrozku tylko na krańcach północno zachodnich regionu. Wiatr południowo wschodni, słaby i umiarkowany.

ŚRODA

Jutro słonecznie i bez opadów, przy zachmurzeniu co najwyżej małym, ale w wielu miejscach niebo będzie zupełnie bezchmurne. Napłynie wyraźnie cieplejsze powietrze, w związku z czym temperatura wzrośnie maksymalnie do ok. 13/16°C. Wiatr południowo wschodni i wschodni, słaby i umiarkowany.

W czwartek jeszcze cieplej i nadal dużo słońca. W piątek znajdzie się nad nami chłodny front atmosferyczny z przelotnym deszczem i lokalnymi burzami, ale przed jego nadejściem będzie jeszcze dość ciepło.

Warunki biometeorologiczne

Pogoda w środę będzie z całą pewnością korzystnie wpływać na nasze samopoczucie. Warto zatem wykorzystać ten dzień do aktywności na świeżym powietrzu. Zaznaczy się jednak bardzo duża dobowa amplituda temperatury, co oznacza, że o poranku i wieczorem będzie chłodno, ale za dnia odczujemy ciepło, gdyż temperatura odczuwalna będzie tylko nieznacznie niższa, lub zbliżona do tej na termometrach. Ciśnienie wysokie i stabilne. W południe w Krakowie barometry wskażą ok. 1024 hPa.

No Comment.

Reklama

Partnerzy