Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Prognoza pogody na środę (23.02.2022)

Dnia: wtorek 22 lutego 2022, Autor: Anna Zubek

W środę nad Bałtykiem znajdzie się kolejny niż, co nie zwiastuje znaczącej poprawy pogody. Dobra wiadomość jest taka, że od czwartku rozbuduje się wyż, co dobrze wróży w kontekście pogody na przełomie lutego i marca. Zanim jednak do tego dojdzie, sprawdźmy szczegółowo co będzie się działo w ciągu najbliższej doby.

NOC

W nocy zachmurzenie duże z przejaśnieniami i miejscami ze słabymi opadami deszczu i deszczu ze śniegiem a w Karpatach śniegu. Nad ranem od zachodu zacznie wkraczać już szeroka strefa opadów. Temperatura spadnie do ok. -2/0°C u podnóża gór i ok. 1/3°C w głębi regionu. Wiatr południowo zachodni i zachodni, słaby i umiarkowany, mocniej przybierze na sile nad ranem.

ŚRODA

Środa przyniesie duże zachmurzenie z opadami deszczu, deszczu ze śniegiem bądź krupy śnieżnej a na Podhalu także śniegu. Niekiedy padać może mocno. W drugiej części dnia pojawią się większe przejaśnienia i rozpogodzenia. Temperatura maksymalna wzrośnie do ok. 2/4°C na krańcach południowych i ok. 5/7°C na pozostałym obszarze. Odczucie chłodu spotęguje chwilami silny wiatr z północnego zachodu, w porywach osiągający ok. 50-70 km/h. W strefie opadów śniegu będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne.

W czwartek dużo słońca i bardzo ciepło. Poczujemy prawdziwy podmuch wiosny. W piątek nieco chłodniej i miejscami słabo popada.

No Comment.

Reklama

Partnerzy