Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Prognoza pogody na środę (23.03.2022)

Dnia: wtorek 22 marca 2022, Autor: Anna Zubek

Za nami wtorek, który przyniósł nam zapowiadany wzrost temperatury. To jednak nie wszystko na co stać pogodę w tym tygodniu, bowiem środa zapowiada się jeszcze cieplej. W zachodniej Polsce jest spora szansa na osiągnięcie lub nawet przekroczenie 20°C. Możliwe, że pierwsza w tym roku “dwudziestka” padnie również w naszym regionie, choć szansa jest nieco mniejsza niż na zachodzie. Zapraszam na szczegóły prognozy na środę.

NOC

W nocy pogodnie i bez opadów, choć gdzieniegdzie, szczególnie na północy regionu nad ranem mogą się utworzyć mgły i zamglenia. Temperatura minimalna obniży się do ok. -3/-1°C, ale z powodu inwersji, na wyżynach i w górach obejdzie się bez przymrozku. Wiatr z kierunków południowych, słaby.

ŚRODA

Środa będzie kolejnym dniem pełnym słońca. Jedynie we wczesnych godzinach porannych lokalnie możliwe są krótkotrwałe mgły i zamglenia, zwłaszcza na północy regionu. Zrobi się jeszcze cieplej. Maksymalnie odnotujemy ok. 16/19°C, ale nie można wykluczyć, że miejscami termometry wskażą jeszcze odrobinę wyższe wartości. Wiatr słaby z kierunków zmiennych.

Czwartek i piątek nadal pogodne, ale już nieco chłodniejsze.

Warunki biometeorologiczne

W środę pogoda będzie sprzyjać aktywnemu wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Pomimo, iż temperatura odczuwalna będzie nieco niższa od tej na termometrach, to wysokie nasłonecznienie sprawi, że odczuwać będziemy ciepło. Warto jednak pamiętać o chłodnym poranku i wieczorze. Ciśnienie w porównaniu do dnia dzisiejszego obniży się o ok. 6/7 hPa i w południe w Krakowie wyniesie ok. 1031 hPa, a więc pomimo spadku utrzyma się na wysokim poziomie.

No Comment.

Reklama

Partnerzy