Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Prognoza pogody na środę (30.03.2022)

Dnia: wtorek 29 marca 2022, Autor: Anna Zubek

Wtorek przyniósł zapowiadane pogorszenie pogody. Przede wszystkim niebo przykryła spora ilość chmur, z których miejscami spadł deszcz. Miejscami pojawiły się też pierwsze wiosenne burze. Temperatura utrzymała się jeszcze na przyzwoitym poziomie. Sprawdźmy teraz, co szykuje dla nas pogoda w środę?

NOC

W nocy przewaga zachmurzenia dużego z przejaśnieniami. Miejscami możliwe są przelotne opady deszczu. To będzie ciepła noc, bez przymrozków. Temperatura obniży się do ok. 4/6°C. Wiatr powieje słabo ze zmiennych kierunków.

ŚRODA

Środa upłynie w towarzystwie dużego zachmurzenia, ale z możliwymi przejaśnieniami. W całym regionie pojawią się przelotne opady deszczu, których najwięcej będzie po południu i wieczorem. Jest to zapowiedź bardzo deszczowej nocy ze środy/czwartek. Temperatura odrobinę niższa od tej we wtorek, ale jeszcze przyzwoita. Maksymalnie odnotujemy ok. 11/13°C. Wiatr słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków, jedynie w górach pod wieczór powieje z południa, gdyż tu przejściowo uaktywni się halny.

W czwartek tylko i wyłącznie chmury i w całym regionie ulewne opady zarówno o charakterze ciągłym jak i przelotnym. Na Podhalu obok deszczu możliwy jest również deszcz ze śniegiem i śnieg. Zrobi się też dużo chłodniej. W piątek zimno i nadal chmury i opady, tym razem głównie śniegu, który sypać może bardzo mocno. Więcej o spodziewanym załamaniu pogody, będę informował na bieżąco, gdyż w prognozach do ostatniej chwili mogą zachodzić korekty.

Warunki biometeorologiczne

Pogoda w środę na pewno nie poprawi naszego samopoczucia. Wpływ zatoki niżowej i spora ilość chmur, oraz opady sprawią, że meteopaci odczuwać będą różne dolegliwości typu: ból głowy, senność, znużenie itp. Ciśnienie atmosferyczne w południe w Krakowie wyniesie ok. 1005 hPa, a więc będzie dość niskie, co również niekorzystnie wpłynie na osoby wrażliwe na zmiany pogody. Temperatura odczuwalna nieco niższa od tej na termometrach i wyniesie ok. 7/11°C.

No Comment.

Reklama

Partnerzy