Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

 Prognoza pogody na tydzień (07.02-13.02.2022)

Dnia: niedziela 6 lutego 2022, Autor: Anna Zubek

Pogoda tej zimy nie chce się ustabilizować i tak też było w kończącym się właśnie tygodniu. Słońca mieliśmy jak na lekarstwo, za to dominowały chmury i opady. Na Podhalu spadło kolejne 20-30 cm śniegu, natomiast na nizinach pokrywa śnieżna utrzymywała się tylko przejściowo, gdyż częściej padał deszcz. Nowy tydzień także nie przyniesie stabilizacji, ale aura szykuje nam miłą niespodziankę. Co prawda nie będzie ona trwała długo, no ale zawsze lepsze to niż nic. Zapraszam na szczegóły.

PONIEDZIAŁEK (07.02)

Przypominam o obowiązującym ostrzeżeniu przed silnym wiatrem, który mocno da się we znaki w nocy. Wichurze towarzyszyć będą opady deszczu, przechodzące w deszcz ze śniegiem a na Podhalu w śnieg. Spowoduje to zawieje i zamiecie śnieżne. W ciągu dnia w poniedziałek przewiduję zachmurzenie duże z przejaśnieniami i przelotnymi opadami deszczu, deszczu ze śniegiem, śniegu i krupy śnieżnej a na Podhalu tylko śniegu, którego przez cały dzień może spaść ok. 10 cm. Temperatura wyniesie ok. -1/0°C u podnóża gór, do ok. 2/3°C w głębi regionu. Wiatr północno zachodni chwilami dość silny, będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne. W porywach osiągnie ok. 55-65 km/h a wysoko w górach do 80-90 km/h.

WTOREK (08.02)

Na Pogórzu sypać będzie również w nocy z poniedziałku/wtorek. Łącznie z poniedziałkiem może do tego czasu spaść ok. 10-20 cm śniegu, zwłaszcza na Podhalu. W ciągu dnia we wtorek po chwilowej poprawie, nasunie się ciepły front atmosferyczny z opadami śniegu, które w miarę upływu godzin wieczornych i podczas nocy z wtorku/środę zaczną przechodzić w deszcz ze śniegiem i deszcz. Chwilami padać może mocno. Temperatura maksymalna wzrośnie do ok. 0/1°C w rejonach podgórskich do ok. 3/4°C na pozostałym obszarze. Wiatr zachodni i północno zachodni, nadal będzie okresami dość silny.

ŚRODA (09.02)

W środę wspomniany front zacznie się już odsuwać, niemniej jednak miejscami przyniesie przelotny deszcz. Chmur tego dnia również nie zabraknie, nie liczmy na jakieś długie chwile ze słońcem. Napłynie wyraźnie cieplejsze powietrze, w związku z czym termometry wskażą ok. 4/5°C w Karpatach, do nawet 6/8°C w pozostałej części regionu. Wiatr powieje z zachodu i południowego zachodu, na ogół umiarkowanie.

CZWARTEK (10.02)

Czwartek przyniesie wspomnianą na początku miłą niespodziankę. Tego dnia na pewno nigdzie nie będzie padać, jedynie rano miejscami utworzą się mgły. Ponadto możliwe są rozpogodzenia a temperatura jeszcze bardziej poszybuje w górę, osiągając ok. 5/6°C w rejonach podgórskich i nawet 8/10°C w głębi regionu. Wiatr południowo zachodni, chwilami nieco silniejszy.

PIĄTEK (11.02)

I to by było na tyle niespodzianek, ponieważ w piątek wkroczy do nas chłodny front z opadami deszczu, przechodzącymi w deszcz ze śniegiem i śnieg. Przed frontem temperatura wyniesie ok. 4/6°C, ale w miarę upływu godzin zacznie robić się coraz chłodniej. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków zachodnich.

WEEKEND (12-13.02)

Pod koniec tygodnia rozbuduje się nad Europą Środkową wyż, a więc pogoda powinna się poprawić, niemniej jednak miejscami zalegać będą niskie chmury i mgły, oraz drobne opady śniegu. Temperatura w sobotę wyniesie ok. -2/+2°C, natomiast niedziela to wartości rzędu 0/4°C. Noce staną się mroźne, ze spadkami w rejonach podgórskich do ok. -10/-12°C a w kotlinach do ok. -15°C. Na pozostałym obszarze odnotujemy ok. -8/-5°C. 

No Comment.

Reklama

Partnerzy