Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Prognoza pogody na tydzień (07-13.03.2022)

Dnia: niedziela 6 marca 2022, Autor: Anna Zubek

Po ciepłym lutym, który praktycznie nie przynosił fal mrozów, wraz z początkiem marca nadeszło ochłodzenie. Pewnie większość z nas marzy już o wiośnie, jednak pamiętajmy, że marzec w naszym klimacie ma prawo przynosić jeszcze akcenty zimowe i nie powinno to za bardzo dziwić. Dobitnym tego przykładem będzie nadchodzący tydzień. Zapraszam na szczegóły.

PONIEDZIAŁEK (07.03)

Tydzień przywitamy na ogół pogodą pochmurną, ale z możliwymi przejaśnieniami. Ponadto wszędzie wystąpią przelotne opady śniegu, szczególnie po południu i wieczorem, kiedy sypnąć może nieco mocniej. To będzie zimny dzień. Termometry wskażą ok. -3/-2°C u podnóża gór i ok. 0/2°C na pozostałym obszarze. Odczucie chłodu spotęguje dodatkowo umiarkowany i dość silny wiatr z północy.

WTOREK (08.03)

W tym dniu także zalegać będzie sporo niskich chmur, z których miejscami spadnie słaby śnieg, szczególnie na Pogórzu. Tu też najchłodniej, maksymalnie ok. -1/0°C, poza tym ok. 2/4°C. Wiatr północny, nadal chwilami nieco silniejszy, potęgujący odczucie chłodu.

ŚRODA (09.03)

Środa pochmurna z opadami śniegu, a w najniższych częściach regionu także deszczu ze śniegiem i deszczu. Chwilami opady mogą być intensywne. Temperatura pozostanie bez większych zmian i wyniesie ok. -1/0°C w Karpatach do ok. 2/4°C w głębi regionu. Wiatr północny i północno wschodni, słaby i umiarkowany, nieco silniejszy jedynie na Podhalu.

CZWARTEK (10.03)

Już nocą ze środy/czwartek ze wschodu i północnego wschodu zacznie napływać chłodne ale i suche powietrze kontynentalne. Z tego powodu czwartek będzie bardzo słonecznym, ale jednocześnie zimnym dniem. Odnotujemy maksymalnie ok. -3/-2°C w rejonach podgórskich i ok. -1/+1°C w głębi regionu. Wiatr wschodni i północno wschodni, słaby i umiarkowany.

PIĄTEK (11.03)

Piątek również zapowiada się słonecznie i niezbyt ciepło. W pełni dnia termometry wskażą ok. -3/-2°C u podnóża gór i ok. 0/2°C na pozostałym obszarze. Wiatr powieje przeważnie ze wschodu, słabo i umiarkowanie.

WEEKEND (12-13.03)

Jeżeli nic nie ulegnie zmianie, to weekend przyniesie kontynuację słonecznej pogody. Zacznie też napływać cieplejsze powietrze, dzięki czemu odnotujemy ok. 4/6°C w sobotę i ok. 5/8°C w niedzielę.

Na koniec jeszcze zwracam uwagę na bardzo mroźne noce w drugiej połowie tygodnia. Na Pogórzu możliwe będą wówczas spadki temperatury do ok. -12/-15°C, a w kotlinach nawet do ok. -17/-18°C. Na nizinach mróz powinien być lżejszy, ale i tak wyniesie ok. -8/-10°C. Poza tym, w pierwszej połowie tygodnia w rejonach podgórskich nieco mocniej sypnie śniegiem. Do środy włącznie spaść może go miejscami ok. 8-15 cm, nawet na nizinach będzie robiło się na jakiś czas biało.

No Comment.

Reklama

Partnerzy