Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Prognoza pogody na tydzień (10-16.01.2022)

Dnia: niedziela 9 stycznia 2022, Autor: Anna Zubek

Pierwszy tydzień nowego roku zapisał się niezwykle wysokimi temperaturami. Dopiero w drugiej połowie tygodnia zrobiło się na tyle chłodniej, że pogoda nieco bardziej przypominała styczeń. Obecne temperatury kształtują się na pograniczu termicznego przedzimia i lekkiej zimy. Jak długo potrwa taki stan rzeczy i czy w kolejnych dniach zima się umocni, czy też czeka nas kolejne ocieplenie? O tym dowiecie się, czytając do końca moje przewidywania odnośnie pogody w nowym tygodniu.

PONIEDZIAŁEK (10.01)

Jutro początkowo dość pogodnie, ale w miarę upływu dnia od północnego wschodu chmur zacznie przybywać i wieczorem miejscami spadnie z nich słaby śnieg, szczególnie na Pogórzu Karpackim. Temperatura dość umiarkowana. Odnotujemy maksymalnie ok. -2/-1°C u podnóża gór, do ok. 0/2°C na pozostałym obszarze regionu. Wiatr słaby i umiarkowany, północno wschodni.

WTOREK (11.01)

We wtorek na niebie dominować będzie zachmurzenie duże i całkowite, z którego miejscami spadnie słaby śnieg. Szansa na rozpogodzenia istnieje w zasadzie tylko na Podhalu. Napłynie mroźne powietrze polarno-kontynentalne, dlatego wtorek będzie jak dotąd najzimniejszym dniem w tym roku. Maksymalna temperatura wyniesie ok. -6/-4°C w rejonach podgórskich, do ok. -3/-2°C w głębi regionu. Tego dnia nad Polską znajdzie się centrum wyżu, dlatego ciśnienie dość gwałtownie wzrośnie. To ważna informacja dla wszystkich meteopatów. W naszym regionie, wieczorem barometry wskażą ok. 1035-1037 hPa (wartość zredukowana do poziomu morza).

ŚRODA (12.01)

W środę co prawda można będzie liczyć na chwile ze słońcem, ale od czasu do czasu zbierze się więcej chmur i lokalnie, w pojedynczych miejscach może z nich słabo poprószyć. Temperatura nie ulegnie większym zmianom, a więc będzie to kolejny mroźny dzień. Maksymalnie w ciągu dnia słupki rtęci wskażą ok. -4/-2°C. Wiatr powieje słabo, ale zacznie zmieniać kierunek na zachodni, co będzie zapowiedzią zmian w pogodzie w następnych dniach.

CZWARTEK (13.01)

W czwartek znajdzie się nad nami ciepły front atmosferyczny, który przerwie chłodny okres w pogodzie. Oznacza to, że tego dnia pojawią się miejscami opady śniegu, deszczu ze śniegiem bądź deszczu. Zapanuje odwilż, gdyż temperatura wzrośnie do ok. 2/4°C. Wyraźnie zwiększy się prędkość zachodniego wiatru, który w porywach osiągnie ok. 55-65 km/h. Zwiększy tym samym odczucie chłodu.

PIĄTEK (14.01)

W piątek pogoda bardziej będzie przypominać jesień niż zimę. Niebo zdominuje zachmurzenie duże i całkowite, do tego lokalnie utworzą się mgły i gdzieniegdzie może padać słaby deszcz lub mżawka. Temperatura bez większych zmian, a więc wyniesie ok. 2/4°C. Odczucie chłodu spotęguje jednak silny wiatr z zachodu o prędkości w porywach dochodzącej do ok. 55-65 km/h.

WEEKEND (15-16.01)

Weekend przyniesie raczej przewagę pogody pochmurnej, choć na przebłyski słońca można będzie też liczyć. Wygląda jednak na to, że opadów w tych dniach nie unikniemy, a występować będą one pod postacią deszczu, a w rejonach podgórskich również deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu. Temperatura nie ulegnie zasadniczym zmianom. Nadal powieje dość silny wiatr z zachodu.

Do środy włącznie noce pozostaną mroźne ze spadkami temperatury do ok. -8/-5°C, a w rejonach podgórskich, zwłaszcza w kotlinach do ok. -10/-13°C.

No Comment.

Reklama

Partnerzy