Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Prognoza pogody na tydzień (16-22.05)

Dnia: poniedziałek 16 maja 2022, Autor: Anna Zubek

Miniony tydzień przyniósł nam całkiem niezłą pogodę, a w okresie zimnych ogrodników zrobiło się bardzo ciepło, przez co uniknęliśmy przymrozków. Wygląda jednak na to, że nadejdą one nieco później, ale nadchodzący tydzień przyniesie również falę gorącego powietrza i gwałtowne burze. Czeka nas więc prawdziwa karuzela pogodowa. Zapraszam na szczegóły.

PONIEDZIAŁEK (16.05)

Tydzień przywitamy bardzo dobrą pogodą ze sporą ilością słońca. W takiej sytuacji nie ma oczywiście mowy o żadnych opadach. Temperatura całkiem przyzwoita, sięgnie maksymalnie 19/22°C. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków północnych.

WTOREK (17.05)

W tym dniu pogoda się pogorszy. Niebo zdominuje zachmurzenie duże z opadami deszczu, których najwięcej będzie na :Pogórzu, gdzie dodatkowo może zagrzmieć. Tu też pod deszczowymi chmurami temperatura sięgnie co najwyżej 13/15°C. Na pozostałym obszarze odnotujemy ok. 18/20°C. Wiatr wschodni i północno wschodni, słaby i umiarkowany.

ŚRODA (18.05)

W środę po opadach nie będzie już śladu. Dzień zapowiada się pogodnie z małym lub umiarkowanym zachmurzeniem. Napłynie chłodniejsze powietrze, dlatego nad ranem odnotujemy ok. 3/4°C, a w rejonach podgórskich zaledwie 1/2°C. Przy gruncie możliwe spadki temperatury do ok. -2/0°C. W pełni dnia maksymalnie termometry wskażą ok. 11/12°C na Pogórzu i ok. 14/16°C w głębi regionu, co oznacza, że będzie dość zimno, a odczucie chłodu spotęguje chwilami silniejszy wiatr z północy.

CZWARTEK (19.05)

Czwartek to kolejny dzień z piękną, słoneczną pogodą, bez kropli deszczu. Nad ranem, zwłaszcza w kotlinach górskich znów możliwe są przygruntowe przymrozki, ale w ciągu dnia temperatura wzrośnie do ok. 18/21°C. Wiatr słaby, z kierunków zmiennych.

PIĄTEK (20.05)

W piątek także nie zabraknie słońca, ale po południu i wieczorem miejscami wypiętrzą się chmury kłębiaste z deszczem i burzami. Zacznie napływać bardzo ciepłe powietrze, w związku z czym termometry wskażą  maksymalnie ok. 23/26°C. Wiatr zachodni i południowo zachodni, okresami silniejszy, szczególnie w czasie burz.

SOBOTA (21.05)

W pierwszym dniu weekendu przez Polskę, jak i przez nasz region przejdzie najprawdopodobniej aktywny front chłodny. Należy zatem oczekiwać opadów deszczu i gwałtownych burz, a w ich czasie bardzo silnego wiatru. Tu jednak zwracam uwagę, że dynamika frontu do tego czasu może ulec zmianie, więc o szczegółach na pewno poinformuję w stosownym czasie. Temperatura jeszcze bardzo wysoka, bowiem sięgnie ok. 24/27°C. Wiatr powieje chwilami dość mocno z kierunków zachodnich.

NIEDZIELA (22.05)

W niedzielę nie zabraknie chwil ze słońcem, ale możliwe są też miejscami przelotne opady deszczu i słabe burze. Zrobi się ponownie chłodniej. Termometry wskażą nie więcej niż 17/20°C, ale dokuczał będzie nieprzyjemny i dość silny wiatr z północnego zachodu.

No Comment.

Reklama

Partnerzy