Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Prognoza pogody na tydzień (18-24.07.2022)

Dnia: poniedziałek 18 lipca 2022, Autor: Anna Zubek

Media od dłuższego czasu zalewają nas informacjami, jakoby w nadchodzącym tygodniu Polskę nawiedziła rekordowa fala upałów, podczas której temperatura przekroczy 40°C. Okazuje się, że owszem, gorące lato wróci do naszego kraju, ale o żadnych rekordach nie będzie mowy. No ale tak to jest, jak się korzysta tylko z odczytów jednego i to słabego modelu, a nie chce się dokonać bardziej szczegółowej i dogłębnej analizy. Co nas zatem czeka? Zobaczmy.

PONIEDZIAŁEK (18.07)

Dzisiejszy dzień bezpośrednio nad nami znajdzie się centrum wyżu, dlatego czeka nas pogodny dzień przy co najwyżej umiarkowanym zachmurzeniu. Temperatura zacznie powoli piąć się w górę i maksymalnie wyniesie ok. 20/23°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zmienny.

WTOREK (19.07)

Wtorek to kontynuacja dobrej i słonecznej pogody z małym lub umiarkowanym zachmurzeniem. Lato zacznie przypominać o sobie, gdyż temperatura wzrośnie do ok. 24/27°C. Wiatr słaby i umiarkowany, ze zmiennych kierunków.

ŚRODA (20.07)

W środę również nie ma mowy o opadach, za to przez cały dzień towarzyszyć nam będzie pogodne niebo. Zrobi się bardzo gorąco, a nawet upalnie. Maksymalnie odnotujemy ok. 28/31°C. Wiatr nadal powieje ze zmiennych kierunków, słabo i umiarkowanie.

CZWARTEK (21.07)

Tego dnia także nie zabraknie słońca, ale obok niego miejscami mogą się też pojawić przelotne opady deszczu i burze. Nadal będzie jednak gorąco, do maksymalnie 27/30°C. Wiatr z kierunków zachodnich i południowych, okresami dość silny, szczególnie w czasie burz.

PIĄTEK (22.07)

W piątek przewaga zachmurzenia umiarkowanego i dużego. Ponadto możliwe są przelotne opady deszczu i burze. Temperatura nieco spadnie i wyniesie ok. 23/26°C. Wiatr północno zachodni, umiarkowany.

SOBOTA (23.07)

Pierwszy dzień weekendu zapowiada się z prawdziwie letnią pogodą przy sporej ilości słońca i braku opadów. Nadal gorąc, ale nie upalnie. Odnotujemy ok. 26/28°C. Wiatr słaby z kierunków zmiennych.

NIEDZIELA (24.07)

W niedzielę znajdzie się nad nami front atmosferyczny, dlatego obok słońca możliwe są też opady deszczu i burze. Przed nadejściem frontu temperatura zdąży wzrosnąć do 26/30°C. Wiatr słaby i umiarkowany, silniejszy tylko w czasie burz.

No Comment.

Reklama

Partnerzy