Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Prognoza pogody na tydzień (21-27.02.2022)

Dnia: niedziela 20 lutego 2022, Autor: Anna Zubek

Mijający tydzień upłynął przede wszystkim pod znakiem niebezpiecznych wichur, które w naszym regionie i tak były słabsze niż w innych częściach Polski. Nie zmienia to jednak faktu, że chyba wszyscy mamy już serdecznie dość ciągłego wiatru. Jeśli przeczytacie do końca poniższą prognozę, znajdziecie w niej lepsze informacje. Zapraszam na szczegóły.

PONIEDZIAŁEK (21.02)

Nowy tydzień rozpoczniemy dużym zachmurzeniem, ale z pojawiającymi się przejaśnieniami. Już od rana w całym regionie padał będzie deszcz, a na Podhalu przejściowo możliwy jest także deszcz ze śniegiem i śnieg. W miarę upływu dnia opadów będzie jednak coraz mniej. Temperatura nadal w niczym nie będzie przypominać zimy, gdyż odnotujemy ok. 5/6°C w Karpatach, do 7/9°C na pozostałym obszarze. Odczucie chłodu spotęguje jednak silny wiatr z zachodu i południowego zachodu o prędkości ok. 60-80 km/h, a w rejonach podgórskich lokalnie nawet 85-90 km/h. Im dalej na wschód regionu, tym powieje słabiej.

WTOREK (22.02)

We wtorek ponownie zachmurzenie duże z przejaśnieniami i przelotnymi opadami deszczu, deszczu ze śniegiem, bądź krupy śnieżnej, a na Podhalu śniegu. Zrobi się nieco chłodniej. Maksymalnie odnotujemy ok. 3/4°C u podnóża gór, do 5/7°C na pozostałym obszarze. Wiatr zachodni i północno zachodni, nadal chwilami dość silny, w porywach dochodzący do ok. 40-60 km/h. Spotęguje odczucie chłodu, a w strefie opadów śniegu będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne.

ŚRODA (23.02)

Środa przyniesie zachmurzenie duże i całkowite z przejaśnieniami, których najwięcej będzie po południu. W całym regionie pojawią się chwilami intensywne opady śniegu, które wszędzie poza Karpatami zaczną przechodzić w deszcz ze śniegiem i deszcz. Temperatura najniższa na krańcach południowych, gdzie odnotujemy ok. 1/2°C, poza tym ok. 4/6°C. Wiatr nie ustąpi i powieje z kierunków zachodnich, chwilami mocno, osiągając w porywach 50-70 km/h i w strefie opadów śniegu powodując zawieje i zamiecie śnieżne.

CZWARTEK (24.02)

No i w końcu mogę przekazać dobrą wiadomość, więc nie będę się rozpisywał. Czwartek zapowiada się pogodnie i ciepło z temperaturą ok. 6/9°C. Wiatr wreszcie powieje słabo i umiarkowanie ze zmiennych kierunków.

PIĄTEK (25.02)

Tego dnia znajdzie się nad nami chłodny front, ale nie powinien być bardzo aktywny, niemniej jednak przyniesie miejscami słaby deszcz, a w Karpatach także deszcz ze śniegiem i śnieg, ale i momenty ze słońcem też się pojawią. Temperatura nie ulegnie zasadniczym zmianom i wyniesie ok. 5/8°C. Wiatr powieje z kierunków zachodnich na ogół umiarkowanie.

SOBOTA (26.02)

W sobotę słońce na zmianę z chmurami, z których padał będzie przelotny deszcz, deszcz ze śniegiem, krupa śnieżna, a na Podhalu śnieg. Zrobi się nieco chłodniej, gdyż temperatura spadnie do ok. 2/3°C u podnóża gór i ok. 4/6°C na pozostałym obszarze. Wiatr powieje z kierunków zachodnich, umiarkowanie, jedynie chwilami nieco mocniej.

NIEDZIELA (27.02)

W niedzielę rozbuduje się nad nami wyż, co oznacza zanik opadów, ale miejscami wisieć będą niskie chmury i mgły. Temperatura wyniesie ok. 3/5°C, ale w miejscach zachmurzonych może być znacznie chłodniej. Wiatr powieje z kierunków zmiennych, słabo i umiarkowanie. 

Noce pod koniec tygodnia przyniosą spadki temperatury poniżej 0°C. W rejonach podgórskich może być nawet ok. -10/-13°C.

No Comment.

Reklama

Partnerzy