Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Prognoza pogody na tydzień (25-31.07.)

Dnia: poniedziałek 25 lipca 2022, Autor: Anna Zubek

W sobotę przez nasz region przeszły najsilniejsze burze w tym sezonie, sprawiając, że strażacy musieli interweniować ponad tysiąc razy. Około stu wyjazdów dotyczyło uszkodzonych budynków. Najpoważniejsza sytuacja miała miejsce w rejonie Krakowa, gdzie doszło do zjawiska downburstu, czyli silnego prądu zstępującego, pędzącego z dużą prędkością z chmury burzowej w kierunku ziemi. Na szczęście u nas nikt nie ucierpiał, ale w całej Polsce śmierć poniosły dwie osoby. Czy w nadchodzących dniach czekają nas podobne” atrakcje pogodowe”, czy też aura stanie się bardziej znośna? Odpowiedź w poniższej prognozie.

PONIEDZIAŁEK (25.07)

Jutro znajdziemy się w zasięgu wyżu, którego centrum ulokuje się nad województwem podkarpackim, dlatego czeka nas pełen słońca dzień z małym zachmurzeniem. Temperatura maksymalna sięgnie ok. 26/29°C, a więc będzie gorąco. Wiatr słaby z kierunków zmiennych.

WTOREK (26.07)

We wtorek znajdzie się nad nami front atmosferyczny, dlatego już od rana od zachodu szybko przybywać będzie chmur, które w zasadzie przez większość dnia przyniosą przelotne opady deszczu, niekiedy intensywne. Lokalnie możliwe są również burze, jednak uspokajam, że nie powinny one być zbyt gwałtowne. Temperatura maksymalna wzrośnie do ok. 25/28°C, ale pod deszczowymi chmurami nie będzie więcej niż 18/20°C. Wiatr zachodni i północno zachodni, czasami nieco silniejszy.

ŚRODA (27.07)

Tego dnia nie zabraknie słońca, ale pojawią się też chmury kłębiaste, z których tylko miejscami może się przytrafić niewielki deszcz. Temperatura całkiem przyjemna. Odnotujemy ok. 21/22°C w Karpatach, do ok. 24/25°C na pozostałym obszarze. Wiatr z kierunków północnych i zachodnich słaby i umiarkowany.

CZWARTEK (28.07)

W czwartek na ogół pogodnie, tylko na Pogórzu, a szczególnie w Tatrach i na Podhalu może się czasami zebrać więcej chmur, które przyniosą niewielki deszcz. Tu też będzie najchłodniej, bo nie więcej niż 20/22°C. W głębi regionu odnotujemy ok. 24/26°C. Wiatr słaby, z kierunków północnych i wschodnich.

PIĄTEK (29.07)

Piątek minie pod znakiem kolejnego frontu atmosferycznego. Oznacza to początkowo sporo pogodnego nieba, jednak w miarę upływu dnia chmur zacznie przybywać, a wraz z nimi opadów deszczu i lokalnych burz. Przejściowo napłynie gorące powietrze, w związku z czym odnotujemy ok. 25/29°C. Wiatr z kierunków południowych i wschodnich, silniejszy tylko w czasie burz.

WEEKEND (30-31.07)

W weekend prawdopodobnie czeka nas przewaga pochmurnej i deszczowej pogody. Opady będą miały charakter zarówno ciągły jak i przelotny i mogą im towarzyszyć burze, niemniej jednak na przejaśnienia również można liczyć. Pod deszczowymi chmurami na termometrach nie zobaczymy więcej niż 18/22°C.

No Comment.

Reklama

Partnerzy