Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Prognoza pogody na tydzień (27.12.2021-02.01.2022)

Dnia: niedziela 26 grudnia 2021, Autor: Anna Zubek

Kończący się tydzień przyniósł nam prawdziwie zimową pogodę, sprawiając, że święta Bożego Narodzenia są jednymi z najzimniejszych w ostatnich latach. W wielu miejscach pojawiła się pokrywa śnieżna, nawet na nizinach. W nowym tygodniu zima odejdzie jednak w zapomnienie, bowiem czeka nas długotrwała i silna odwilż. Zanim jednak przejdę do szczegółów, przypominam o ostrzeżeniu przed silnym mrozem. Dzisiejsza noc będzie najmroźniejsza tej zimy ze spadkami temperatury do ok. -10/-15°C, a w rejonach podgórskich nawet  do -16/-20°C a lokalnie w kotlinach czy mrozowiskach do ok. -21/-23°C. Teraz przejdźmy do prognozy na cały nadchodzący tydzień.

PONIEDZIAŁEK (27.12)

W poniedziałek najwięcej chmur zalegać będzie głównie na wschodzie i północy województwa, tu też w nielicznych, pojedynczych miejscach może delikatnie poprószyć. Lokalnie utworzą się również mgły. W pozostałej części regionu dzień zapowiada się ze sporą ilością rozpogodzeń. W większości regionu utrzyma się mróz do ok. -6/-4°C. Cieplej zrobi się na Podhalu, szczególnie w wyżej położonych częściach, gdzie nawet możliwa jest lekka odwilż do ok. 0/+1°C. Wiatr powieje ze wschodu i z południa słabo i umiarkowanie.

WTOREK (28.12)

We wtorek na ogół pogodnie i bez opadów, jedynie gdzieś lokalnie mogą się utrzymywać niskie chmury i mgły. Ocieplenie zacznie postępować i obejmie przede wszystkim Pogórze Karpackie i być może wschód województwa, gdzie temperatura wzrośnie do ok. +2/+4°C. Na pozostałym obszarze utrzyma się jeszcze delikatna zima z wartościami na termometrach w okolicach -2/0°C. Wiatr coraz śmielej zacznie zmieniać kierunek na południowy i powieje słabo i umiarkowanie, nieco mocniej tylko w Beskidach i wysoko w Tatrach, gdzie uaktywni się halny.

ŚRODA (29.12)

W nocy z wtorku/środę nadejdzie do nas ciepły front atmosferyczny sprowadzając opady najróżniejszego typu: od śniegu, przez deszcz ze śniegiem, aż po deszcz, również marznący i powodujący gołoledź. W środę w ciągu dnia utrzyma się duże zachmurzenie i przelotne opady już przeważnie deszczu, który początkowo może być jeszcze miejscami marznący. Odwilż opanuje już cały region. Odnotujemy maksymalnie ok. +3/+5°C. Wiatr powieje z południa i południowego zachodu, słabo i umiarkowanie, nieco mocniej w Beskidach.

CZWARTEK (30.12)

Tego dnia nadal dużo chmur i mgieł ale z możliwymi przejaśnieniami. Gdzieniegdzie może ponadto popadać. Temperatura bez większych zmian, wyniesie ok. 3/5°C. Wiatr południowo zachodni, umiarkowany i dość silny.

PIĄTEK (31.12)

Wiele wskazuje na to, że 2021 rok pożegnamy pochmurną pogodą z przelotnymi opadami deszczu, ale bardzo wysoką temperaturą. Termometry wskażą ok. 5/8°C. Wiatr z kierunków zachodnich, okresami powieje nico mocniej.

SOBOTA (01.01)

Noc sylwestrowa to kontynuacja pogody pochmurnej z od czasu do czasu padającym deszczem. O mrozie możemy zapomnieć, bowiem temperatura wyniesie ok. +4/+6°C. Nowy, 2022 rok powitamy podobnie, jak pożegnamy obecny. Czeka nas bowiem pogoda pochmurna z przelotnymi opadami deszczu. Temperatura w niczym nie będzie przypominać zimy, ponieważ odnotujemy ok. 5/9°C, ale odczucie chłodu spotęguje chwilami dość silny wiatr z zachodu.

NIEDZIELA (02.01)

Niedziela powinna przynieść stopniową poprawę pogody, ale temperatura nadal pozostanie wysoka i będzie się wahać w przedziale ok. 5/8°C. Wiatr straci na sile i powieje z kierunków południowych.

Wiele wskazuje na to, że ocieplenie utrzyma się również przynajmniej na początku kolejnego tygodnia, a więc zima w zdecydowanym odwrocie.

No Comment.

Reklama

Partnerzy