Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Prognoza pogody na tydzień (28.02-06.03.2022)

Dnia: niedziela 27 lutego 2022, Autor: Anna Zubek

Ostatnie tygodnie przynosiły nam dominację opadów i silnego wiatru. Obecnie jednak pogoda zaczęła się stabilizować, gdyż nad Europą pojawiły się stabilne wyże. To one będą miały decydujący wpływ na aurę w nadchodzącym tygodniu. Nie oznacza to jednak, że całkowicie unikniemy opadów. Zapraszam na szczegóły.

PONIEDZIAŁEK (28.02)

Poniedziałek przyniesie dominację zachmurzenia dużego, ale z możliwymi większymi przejaśnieniami. Miejscami mogą się pojawiać słabe opady śniegu, szczególnie na Pogórzu Karpackim. Napłynie wyraźnie chłodniejsze powietrze, przez co odnotujemy ok. -3/-1°C w rejonach podgórskich i ok. 1/2°C w głębi regionu. Wiatr powieje ze wschodu i północnego wschodu, chwilami dość mocno, przez co spotęguje odczucie chłodu.

WTOREK (01.03)

Wtorek zapowiada się bez opadów i z bardzo dużą ilością słońca. Temperatura pozostanie na dość niskim poziomie. Odnotujemy maksymalnie ok. -1/0°C u podnóża gór, do ok. 2/4°C na pozostałym obszarze. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno wschodni.

ŚRODA (02.03)

Środa to także dzień z dużą ilością słońca, jedynie rano w nielicznych miejscach możliwe są mgły i słabe opady śniegu. Temperatura nieco wzrośnie i wyniesie ok. 1/2°C w rejonach podgórskich i ok. 3/5°C na pozostałym obszarze. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków północnych.

CZWARTEK (03.03)

Czwartek przyniesie już więcej chmur z których miejscami spadnie przelotny śnieg, deszcz ze śniegiem bądź deszcz. Termometry wskażą jeszcze wyższe wartości rzędu ok. 2/3°C u podnóża gór i ok. 4/5°C na pozostałym obszarze.  Wiatr umiarkowany, okresami dość silny północno zachodni.

PIĄTEK (04.03)

W piątek dużo chmur z których gdzieniegdzie spadnie słaby śnieg a w najniższych częściach regionu także deszcz ze śniegiem. Zrobi się nieco chłodniej. Odnotujemy ok. -1/0°C w Karpatach i ok. 1/3°C w głębi województwa. Wiatr północny i północno zachodni, umiarkowany.

WEEKEND (05-06.03)

Weekend przyniesie zmienną pogodę. W sobotę powinno być pogodnie, niedziela to więcej chmur i miejscami opady ale nie będzie ich zbyt dużo. Tego dnia ponownie zrobi się też nieco cieplej.

Przez cały tydzień podczas rozpogodzeń nocami możliwe są spadki temperatury poniżej -5°C, a na obszarach podgórskich, szczególnie w kotlinach poniżej -10°C.

No Comment.

Reklama

Partnerzy