Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Prognoza pogody na tydzień (31.01-06.02.2022)

Dnia: poniedziałek 31 stycznia 2022, Autor: Anna Zubek

Pogoda w minionym tygodniu pozostawiała wiele do życzenia, a zwieńczeniem tego okazała się niedziela. Przez Polskę przeszły bardzo silne wichury, śnieżyce a nawet burze. W całym kraju w wyniku silnego wiatru do tej pory strażacy interweniowali ponad 15 tysięcy razy. W kulminacyjnym momencie prądu nie miało 680 tysięcy odbiorców. W naszym regionie takich przypadków było 15 tysięcy, ale obecnie są to już tylko dwa tysiące. Oprócz tego na terenie kraju zarejestrowano kilkadziesiąt uszkodzonych budynków i samochodów, oraz setki połamanych drzew. Niestety ale jest też ofiara śmiertelna i kilka osób rannych. Wichura jeszcze trwa, a więc te dane nie są ostateczne. Czy pogoda wreszcie da nam trochę wytchnienia w nowym tygodniu? Zobaczmy.

PONIEDZIAŁEK (31.01)

Jeszcze dziś w nocy będzie bardzo mocno wiało, tak więc utrzymuję nadal ostrzeżenie, które jest ważne aż do rana. Jutro wiatr już osłabnie na tyle, że nie powinien stanowić zagrożenia, ale jego podmuchy, szczególnie przed południem mogą jeszcze dochodzić do 50-60 km/h. Ponadto przewiduję zachmurzenie duże ale z przejaśnieniami. Opadów także będzie zdecydowanie mniej, pojawią się tylko miejscami i nie będą silne, a padał będzie przeważnie śnieg. Zrobi się nieco chłodniej. Odnotujemy ok. -2/-1°C u podnóża gór, do ok. 0/2°C na pozostałym obszarze.

WTOREK (01.02)

We wtorek także dużo chmur z lokalnymi przejaśnieniami i przelotnymi opadami śniegu. Temperatura bez większych zmian, a więc najchłodniej w regionach podgórskich, gdzie odnotujemy ok. -2/-1°C, poza tym ok. 0/2°C. Wiatr powieje z zachodu na ogół umiarkowanie.

ŚRODA (02.02)

To by było na tyle w miarę spokojnej pogody, ponieważ w nocy z wtorku/środę wejdzie do nas niż z obfitymi opadami śniegu, które w najniższych częściach regionu przechodzić będą w deszcz ze śniegiem i deszcz. W ciągu dnia mocno sypać będzie szczególnie na Podhalu, w innych miejscach obok śniegu popada też deszcz ze śniegiem i deszcz. Temperatura maksymalna wyniesie ok. -1/0°C w Karpatach do ok. 2/3°C w głębi regionu. Ponownie wzrośnie prędkość wiatru, który w porywach osiągnie ok. 55-65 km/h i spowoduje zawieje i zamiecie śnieżne.

CZWARTEK (03.02)

W czwartek początkowo dużo chmur i przelotne opady śniegu, ale w miarę upływu dnia pogoda zacznie się poprawiać a opady zanikać. W temperaturze nie zajdą istotne zmiany i ukształtuje się na poziomie ok. -2/-1°C w rejonach podgórskich do ok. 0/2°C na pozostałym obszarze. Wiatr północno zachodni, w Karpatach powieje nieco mocniej.

PIĄTEK (04.02)

Tego dnia znajdzie się nad nami mało aktywny ciepły front atmosferyczny. Oznacza to dużo chmur, mgły i miejscami niewielkie opady różnego rodzaju. Temperatura pójdzie nieco w górę do poziomu ok. 2/4°C, co oznacza, że odwilż dotrze także w góry. Wiatr zmieni kierunek na południowo zachodni i powieje słabo lub umiarkowanie, choć w Beskidach może być nieco silniejszy.

WEEKEND (05-06.02)

Koniec tygodnia przyniesie znowu bardziej dynamiczną pogodę z obfitymi opadami pod różną postacią. W sobotę znów zrobi się nieco chłodniej do ok. 0/2°C ale niedziela to kolejny wzrost temperatury nawet do 3/5°C. Ponownie zacznie gwałtownie wzrastać prędkość wiatru.

NA KONIEC JUŻ TERAZ CHCIAŁBYM PRZESTRZEC PRZED DŁUGOTRWAŁĄ ŚNIEŻYCĄ NA KRAŃCACH POŁUDNIOWYCH REGIONU. ROZPOCZNIE SIĘ ONA NOCĄ Z WTORKU/ŚRODĘ I POTRWA DO CZWARTKOWEGO PORANKA. W TYM CZASIE NA PODHALU MOŻE DOPADAĆ KOLEJNE 20-30 CM ŚNIEGU.

No Comment.

Reklama

Partnerzy