Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Prognoza pogody na tydzień (4-10.04.2022) 

Dnia: niedziela 3 kwietnia 2022, Autor: Anna Zubek

Kończący się tydzień sprowadził do południowej i wschodniej Polski uderzenie zimy. W województwie lubelskim, mazowieckim i podlaskim spadło nawet ok. 20-30 cm śniegu. Była to w tych regionach największa śnieżyca o tej porze roku od 9 lat. U nas również spadł śnieg, ale w mniejszych ilościach. Nowy tydzień przyniesie nam zmiany w pogodzie, ale czy na lepsze? Zależy jak na to spojrzymy. Zapraszam na szczegóły.

PONIEDZIAŁEK (04.04)

Nowy tydzień rozpoczniemy całkiem nieźle. Co prawda od czasu do czasu może się zebrać nieco więcej chmur, ale padać nie powinno i możemy liczyć też na sporo rozpogodzeń. Po mroźnym poranku, w ciągu dnia zrobi się cieplej, ale jeszcze bez rewelacji. Odnotujemy maksymalnie ok. 2/4°C u podnóża gór i ok. 5/7°C w głębi regionu. Odczucie chłodu spotęguje dodatkowo dość silny wiatr z południowego zachodu osiągający w porywach ok. 40-45 km/h.

 WTOREK (05.04)

Pogoda zacznie się psuć w nocy z pon/wt i to pogorszenie aury utrzyma się także we wtorek. Tego dnia obok przejaśnień, pojawi się też sporo chmur z których miejscami spadnie przelotny deszcz, deszcz ze śniegiem lub krupa śnieżna, a na Podhalu również śnieg. Lokalnie może nawet zagrzmieć. Zrobi się nieco cieplej, ale temperatura nigdzie nie przekroczy 10°C. Maksymalnie odnotujemy ok. 5/9°C. Odczucie chłodu znowu spotęguje chwilami silny wiatr z zachodu i południowego zachodu, w porywach osiągający ok. 50-70 km/h.

ŚRODA (06.04)

Środa przyniesie zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Ponadto gdzieniegdzie może się przytrafić deszcz. Tego dnia napłynie jeszcze cieplejsze powietrze, w związku z czym słupki rtęci wskażą ok. 12/15°C. W dalszym ciągu powieje silny wiatr z południowego zachodu, który sprawi, że temperatura odczuwalna będzie niższa od tej na termometrach.

CZWARTEK (07.04)

W czwartek podobny typ pogody, a więc przejaśnienia na zmianę z chmurami, z których miejscami spadnie przelotny deszcz, a nawet możliwa jest słaba burza. Temperatura bez większych zmian, a więc wyniesie maksymalnie ok. 13/16°C. Wiatr jednak nie odpuści, powieje chwilami dość mocno z południowego zachodu.

PIĄTEK (08.04)

W piątek znajdzie się nad nami chłodny front atmosferyczny, co oznacza duże zachmurzenie i opady deszczu, zarówno ciągłe jak i przelotne. Chwilami padać będzie dość mocno. Temperatura nieco się obniży i wyniesie ok. 10/13°C. Wiatr nie da za wygraną i powieje z południowego zachodu i zachodu, chwilami mocno, zwłaszcza na Pogórzu.

WEEKEND (09-10.04)

Koniec tygodnia upłynie w towarzystwie pogody w kratkę. W sobotę nie zabraknie chwil ze słońcem, ale od czasu do czasu zbierze się więcej chmur, z których może spaść deszcz. Temperatura tego dnia wyniesie ok. 9/12°C. W niedzielę natomiast zrobi się chłodniej, maksymalnie odnotujemy ok. 5/8°C. Ponadto możliwe są przelotne opady różnego rodzaju, od deszczu, po deszcz ze śniegiem, krupę śnieżną i śnieg. Lokalnie może nawet zagrzmieć. Niestety, ale nadal wiał będzie chwilami silny wiatr.

No Comment.

Reklama

Partnerzy