Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Prognoza pogody na weekend (05-06.03.2022)

Dnia: piątek 4 marca 2022, Autor: Anna Zubek

Przed nami pierwszy marcowy weekend. Pewnie chcielibyśmy, aby przyniósł on nam pierwsze oznaki nadchodzącej wiosny. Tak niestety się nie stanie. Powiem więcej, weekend będzie dopiero wstępem do naprawdę solidnych mrozów w przyszłym tygodniu. Zapraszam na szczegóły.

SOBOTA

Sobota zapowiada się z pogodą w kratkę, co oznacza, że obok chwil ze słońcem, nie zabraknie również chmur i przelotnych opadów śniegu, również na nizinach. To będzie zimny dzień. Maksymalnie odnotujemy ok. -2/0°C u podnóża gór i ok. 1/3°C w głębi regionu. Wiatr słaby i umiarkowany, północno wschodni.

NIEDZIELA

Tego dnia przewiduję zachmurzenie duże, ale z możliwymi przejaśnieniami. Padać na ogół nie powinno, jedynie w pojedynczych miejscach może się przytrafić słaby śnieg. Temperatura bez większych zmian, wyniesie ok. 0/2°C. Wiatr z kierunków północnych i wschodnich, słaby i umiarkowany.

Tak jak już wspomniałem na wstępie, nadchodzący tydzień przyniesie solidne ochłodzenie z opadami śniegu, ale przede wszystkim z siarczystym mrozem, szczególnie na Pogórzu. Możliwe, że nocami temperatura będzie tu spadać nawet do ok. -15/-20°C, w innych miejscach do -10°C. Szczegóły przedstawię w prognozie tygodniowej w niedzielę, oraz w osobnym wpisie poświęconym temu zagadnieniu.

No Comment.

Reklama

Partnerzy