Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Prognoza pogody na weekend (09-10.07.2022)

Dnia: piątek 8 lipca 2022, Autor: Anna Zubek

Po rekordowej fali upałów z przełomu czerwca i lipca nie pozostał już ślad. Obecnie wkroczyliśmy w okres wilgotnej i chłodnej pogody, bardziej przypominającej jesień, niż lato. Ale nie ma co narzekać, gdyż deszcz jest teraz jak najbardziej potrzebny. A co czeka nas w weekend? Zobaczmy.

SOBOTA

Jutro nie zabraknie słońca, ale od czasu do czasu zbierze się też więcej chmur i wtedy możliwy jest deszcz, ale opadów będzie zdecydowanie mniej niż dziś. Temperatura sięgnie co najwyżej 17/18°C w rejonach podgórskich i 20/21°C w głębi regionu, ale odczucie chłodu spotęguje chwilami silniejszy wiatr z zachodu i północnego zachodu.

NIEDZIELA

W niedzielę znowu czeka nas wyraźnie więcej opadów, które mogą być chwilami intensywne i połączone z burzami, ale w przerwach pomiędzy nimi pojawią się też przejaśnienia. To będzie zimny dzień z temperaturą maksymalną od zaledwie 13/15°C u podnóża gór i 17/19°C na pozostałym obszarze. Sytuacji nie poprawi nieprzyjemny i dość silny wiatr z północnego zachodu.

Początek kolejnego tygodnia nadal bardzo zimny, do tego stopnia, że na najwyższych szczytach Tatr możliwe będą nawet opady śniegu. Ale więcej szczegółów odnośnie nowego tygodnia przedstawię jak zwykle w niedzielę.

No Comment.

Reklama

Partnerzy