Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Prognoza pogody na weekend (19-20.02.2022)

Dnia: piątek 18 lutego 2022, Autor: Anna Zubek

Po czwartkowym załamaniu pogody, dziś aura się poprawiła a wiatr nieco osłabł. Niestety, ale wygląda na to, że wichura powróci, choć od razu chce uspokoić, że w naszym regionie powieje najsłabiej w porównaniu do reszty Polski, ale nie oznacza to, że będzie całkowicie bezpiecznie. Co poza wiatrem nas jeszcze czeka podczas weekendu? Sprawdźmy.

SOBOTA

Sobota zapowiada się całkiem pogodnie z umiarkowanym zachmurzeniem. Opady różnego typu możliwe są zwłaszcza rano na krańcach południowych ale i tu ostatecznie słońca nie powinno brakować. Temperatura nadal wysoka jak na luty. Odnotujemy ok. 5/6°C u podnóża gór i ok. 7/9°C na pozostałym obszarze. UWAGA NA BARDZO SILNY ZACHODNI I POŁUDNIOWO ZACHODNI WIATR W PORYWACH DOCHODZĄCY DO OK. 70-90 KM/H (SZCZEGÓŁY W ZAKŁADCE OSTRZEŻENIA).

NIEDZIELA

W niedzielę zachmurzenie na ogół duże, ale pojawią się też chwile ze słońcem. Miejscami padał będzie przelotny deszcz lub deszcz ze śniegiem a na Pogórzu także śnieg. Jeśli chodzi o temperaturę, to ta najniższa będzie tradycyjnie w rejonach podgórskich, gdzie odnotujemy ok. 3/4°C, na pozostałym obszarze ok. 6/7°C. Niestety, ale silny wiatr nie odpuści i w porywach osiągnie ok. 60-80 km/h, a powieje na ogół z południowego zachodu. 

Początek tygodnia przyniesie okresowe opady i nadal powieje silny wiatr, ale szczegóły przedstawię w niedzielę. 

No Comment.

Reklama

Partnerzy