Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Prognoza pogody na weekend (23 – 24.04.2022)

Dnia: piątek 22 kwietnia 2022, Autor: Anna Zubek

Znad Słowacji nad Karpaty nasuwa się strefa słabych i umiarkowanych opadów deszczu. Oznacza to, że w nocy padać będzie głównie na Pogórzu. A jaka pogoda czeka nas podczas całego weekendu? Zobaczmy.

SOBOTA

Jutro przewaga zachmurzenia dużego z przejaśnieniami. Najwięcej chmur przykryje niebo w rejonach podgórskich i tu jednocześnie istnieje największe prawdopodobieństwo słabego, przelotnego deszczu. W innych miejscach także może popadać, ale tylko w pojedynczych lokalizacjach. Temperatura bez większych zmian, na ogół wyniesie ok. 10/13°C. Wiatr z kierunków północnych, słaby i umiarkowany.

NIEDZIELA

W niedzielę zbliży się do nas niż, a to oznacza zarówno chwile ze słońcem, jak też i przelotne opady deszczu, niekiedy połączone z burzami. W ich czasie popada ulewnie, możliwy jest również drobny grad i silniejszy wiatr. Zrobi się wyraźnie cieplej. Maksymalnie odnotujemy ok. 15/19°C. Wiatr powieje z południa i południowego wschodu chwilami dość mocno, zwłaszcza w Karpatach, gdzie zaznaczy się halny, który w porywach osiągnie prędkość ok. 60-70 km/h, a wysoko w górach nawet ok. 80-100 km/h. 

A co dalej? O tym opowiem Wam w niedzielę w prognozie tygodniowej, w której wspomnę też co nieco na temat weekendu majowego, zapraszam.

No Comment.

Reklama

Partnerzy