Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Prognoza pogody na weekend (26-27.03.2022)

Dnia: piątek 25 marca 2022, Autor: Anna Zubek

Pierwszy tydzień kalendarzowej wiosny przyniósł nam słoneczną i ciepłą pogodę. W nadchodzący weekend zarysują się już jednak zmiany, ale na razie nie będą one jeszcze zbyt wyraźne. Zapraszam na szczegóły.

SOBOTA

Sobota zapowiada się na ogół pogodnie, ale w miarę upływu dnia zacznie wzrastać zachmurzenie, co będzie zapowiedzią zbliżającego się chłodnego frontu, który wieczorem przyniesie opady deszczu najpierw na północy regionu a w późniejszych godzinach na pozostałym obszarze. Padać nie powinno jednak szczególnie mocno, niemniej jednak będzie to pierwszy deszcz od dłuższego czasu. Temperatura utrzyma się na dość wysokim poziomie. W pełni dnia odnotujemy maksymalnie ok. 13/16°C. Odczucie chłodu spotęguje jednak chwilami dość silny północno zachodni wiatr, w porywach osiągający prędkość ok. 50-60 km/h.

Opady deszczu utrzymają się jeszcze w pierwszej części nocy z soboty/niedzielę, ale szybko zaczną zanikać, a za nimi postępować będą rozpogodzenia. Oznacza to spadek temperatury do ok. -5/-3°C, a więc drogi i chodniki mogą być śliskie.

NIEDZIELA

Niedziela zapowiada się na ogół pogodnie i bez opadów, tylko gdzieniegdzie z samego rana możliwe są krótkotrwałe mgły i zamglenia. Zrobi się chłodniej, gdyż maksymalnie odnotujemy ok. 9/12°C. Wiatr już nie będzie nam przeszkadzał, powieje słabo i umiarkowanie, ze zmiennych kierunków.

W nowym tygodniu czeka nas większe załamanie pogody. Pojawi się sporo opadów, nie tylko deszczu.  Temperatura także zacznie  się zmieniać. Więcej o tym opowiem Wam jak zwykle w niedzielę, w prognozie tygodniowej, zapraszam.

No Comment.

Reklama

Partnerzy