Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Prognoza pogody na weekend

Dnia: piątek 18 marca 2022, Autor: Anna Zubek

Piątek był kolejnym pogodnym dniem, gdyż cały czas znajdujemy się pod działaniem potężnego ośrodka wyżowego, który szybko nie ustąpi, zapewniając nam długi okres suchej i słonecznej aury. Podobnie będzie w weekend. Zapraszam na szczegóły.

SOBOTA

W sobotę dużo słońca i bez żadnych opadów. Zrobi się jednak chłodno. W pełni dnia odnotujemy ok. 5/7°C. Wiatr umiarkowany, wschodni.

NIEDZIELA

W niedzielę bez zmian, a więc słońce, słońce i jeszcze raz słońce. Temperatura zbliżona do tej sobotniej, gdyż wyniesie ok. 5/8°C. Wiatr nadal powieje ze wschodu, słabo i umiarkowanie.

Noce przyniosą spadki temperatury do ok. -6/-4°C a w kotlinach górskich do ok. -8/-10°C. Ocieplenie nastąpi w nowym tygodniu.

Warunki biometeorologiczne

Taka pogoda wpłynie jak najbardziej korzystnie na nasze samopoczucie, warto więc ten czas spędzić na świeżym powietrzu. Minusem będzie jednak napływ chłodnego powietrza, które sprawi, że temperatura odczuwalna okaże się o kilka stopni niższa od tej na termometrach. W związku z tym w pełni dnia odczuwać możemy chłód, a rano i wieczorem nawet zimno. Meteopaci mogą również skarżyć się na gorsze samopoczucie wynikające z bardzo wysokiego ciśnienia atmosferycznego, które najwyższe wartości osiągnie w niedzielę przed południem, kiedy barometry wskażą ok. 1045-1047 hPa.

No Comment.

Reklama

Partnerzy