Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Prognoza pogody na wtorek (04.01.2022)

Dnia: poniedziałek 3 stycznia 2022, Autor: Anna Zubek

Pierwszy poniedziałek nowego roku nie przyniósł najlepszej pogody. Co prawda od czasu do czasu pojawiały się przebłyski słońca, ale nie brakowało też chmur, z których padał przelotny deszcz. Temperatura nadal utrzymywała się na bardzo wysokim poziomie. W Krakowie i Tarnowie zanotowano odpowiednio 10 i 11°C. Odczucie chłodu potęgował jednak silny wiatr. Sprawdźmy, co będzie działo się jutro.

NOC

W nocy dużo chmur i przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna obniży się do ok. 3/6°C, a więc będzie to ciepła noc. Wiatr powieje z południowego zachodu, na ogół umiarkowanie i dość mocno.

WTOREK

Na jutro przewiduję zachmurzenie na ogół duże z przejaśnieniami. W całym regionie wystąpią przelotne opady deszczu, niekiedy o umiarkowanym natężeniu. W temperaturze bez zmian, a więc nadal bardzo ciepło. W ciągu dnia odnotujemy ok. 6/9°C, ale wieczorem zrobi się o ok. 2/3°C cieplej. Wszystko to za sprawą nasilającego się wiatru z południa, który na obszarach podgórskich, może osiągać ok. 65-75 km/h, nieco niżej do ok. 50-60 km/h a wysoko w górach do 100-120 km/h.

W środę dużo chmur i opadów deszczu, w rejonach podgórskich również deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu. W czwartek coraz częściej padał będzie już sam śnieg. Zrobi się też chłodniej.

No Comment.

Reklama

Partnerzy