Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Prognoza pogody na wtorek (11.01.2022)

Dnia: poniedziałek 10 stycznia 2022, Autor: Anna Zubek

W poniedziałek nastąpił wzrost zachmurzenia, z którego miejscami spadł słaby śnieg lub mżawka. Jutro nad naszym krajem znajdzie się centrum wyżu, dlatego czeka nas dość szybki wzrost ciśnienia, co jest cenną informacją dla wszystkich meteopatów. A co jeszcze nas czeka? Odpowiedź, w prognozie, która z przyczyn technicznych będzie dzisiaj bez mapki.

NOC

W nocy przewaga zachmurzenia dużego i całkowitego. Miejscami spadnie słaby, przelotny śnieg bądź mżawka. Temperatura minimalna obniży się do ok. -4/-2°C, a w rejonach podgórskich do ok. -7/-5°C. Wiatr północno wschodni, słaby i umiarkowany, nieco silniejszy w górach.

WTOREK

Pomimo obecności wyżu, napływać będzie wilgotne powietrze, dlatego wtorek przyniesie zachmurzenie duże i całkowite z przejaśnieniami, na które największa szansa istnieje na Podhalu. Miejscami mogą się przytrafiać też przelotne i niewielkie opady śniegu lub mżawki. To będzie zimny dzień z temperaturą maksymalną wynoszącą ok. -6/-4°C u podnóża gór, do ok. -3/-2°C w głębi regionu. Wiatr północny i północno wschodni, słaby i umiarkowany.

W środę nadal zimno, ocieplenie od czwartku.

No Comment.

Reklama

Partnerzy