Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Prognoza pogody na wtorek  (12.04.2022)

Dnia: poniedziałek 11 kwietnia 2022, Autor: Anna Zubek

Nowy tydzień rozpoczęliśmy niezbyt przyjemną i chłodną pogodą. Wiosna gdzieś nam się zapodziała, ale wygląda na to, że w kolejnych dniach się odnajdzie, jednak nie na długo. Sprawdźmy zatem co przyniesie nam wtorek?

NOC

W nocy pojawi się coraz więcej rozpogodzeń, ale nie można wykluczyć, że gdzieniegdzie przytrafią się jeszcze słabe zanikające opady, lokalnie możliwe również mgły. Temperatura obniży się do ok. -3/-1°C, a w kotlinach górskich miejscami do ok. -5°C. Wiatr słaby z kierunków zmiennych.

WTOREK

We wtorek doczekamy się poprawy pogody. Wszędzie pokaże się dużo słońca, w towarzystwie co najwyżej umiarkowanego zachmurzenia, jedynie rano punktowo możliwe mgły. W nielicznych, pojedynczych miejscach mogą się przytrafić bardzo słabe opady, szczególnie na wschodzie regionu i w górach, ale nie będą one miały żadnego wpływu na całokształt wtorkowej pogody. Temperatura zacznie piąć się w górę i wyniesie maksymalnie ok. 9/12°C. Wiatr słaby z kierunków zmiennych.

W środę dużo słońca, bez opadów i dalszy wzrost temperatury. Czwartek nadal pogodny i jeszcze cieplejszy.

Warunki biometeorologiczne

Pogoda we wtorek powinna nas pozytywnie nastrajać, bowiem szykują się korzystne warunki biometeorologiczne. Warto więc spędzić ten czas na świeżym powietrzu, pamiętając przy tym, że rano i wieczorem, oraz w głębokim cieniu będzie chłodno. Ciśnienie jutro wysokie i stabilne, w południe w Krakowie wyniesie ok. 1022 hPa.

No Comment.

Reklama

Partnerzy