Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Prognoza pogody na wtorek (28.12.2021)

Dnia: poniedziałek 27 grudnia 2021, Autor: Anna Zubek

Dziś można już było dostrzec pierwsze symptomy nadchodzącego wzrostu temperatury. Górą zaczęło już płynąć cieplejsze powietrze, dlatego na Podhalu na wysokości ok. 900-1000 m.n.p.m zaznaczyła się delikatna odwilż. Na Gubałówce odnotowano +1.3°C. Jutro ciepłe powietrze zejdzie jeszcze niżej. Zapraszam na szczegóły.

NOC

W nocy na ogół bez opadów ze zmiennym zachmurzeniem. Temperatura minimalna obniży się do ok. -5/-8°C, ale w kotlinach, przy większych rozpogodzeniach lokalnie możliwe są spadki do ok. -10/-13°C. W górach zaznaczy się wyraźna inwersja, a więc im wyżej, tym będzie cieplej. Wiatr wschodni i południowo wschodni słaby i umiarkowany.

WTOREK

Wtorek zapowiada się z całkiem dobrą pogodą, choć niekiedy chmur może być więcej. Lokalnie możliwe mgły. Temperatura maksymalna najwyższa w rejonach podgórskich, gdzie odnotujemy ok. +2/+3°C, w innych miejscach jeszcze delikatna zima do ok. -2/0°C. Wiatr z kierunków wschodnich i południowych, nieco mocniej powieje w Beskidach i wysoko w Tatrach.

W środę i czwartek więcej chmur i miejscami przelotnie popada. Ocieplenie opanuje już cały region i stanie się jeszcze bardziej wyraźne. 

No Comment.

Reklama

Partnerzy