Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Prognoza pogody na wtorek (30.11.2021)

Dnia: poniedziałek 29 listopada 2021, Autor: Anna Zubek

Poniedziałek przyniósł wyraźne ochłodzenie i opady śniegu. Prawdziwa zima zawitała na Podhale, ale biało zrobiło się też gdzieniegdzie na nizinach. Na jutro przypada ostatni dzień meteorologicznej jesieni. Co nam przyniesie? Zobaczmy.

NOC

W nocy zachmurzenie duże i całkowite. Miejscami wystąpią przelotne opady śniegu, szczególnie w Karpatach. Temperatura minimalna obniży się do ok. -3/0°C. Wiatr zachodni, okresami dość silny.

WTOREK

Jutro zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Przed południem miejscami spadnie słaby śnieg. W drugiej części dnia z zachodu zacznie nasuwać się aktywny front ciepły, który do wieczora obejmie cały region. Na froncie wystąpią początkowo opady śniegu, chwilami intensywne. Wieczorem zaczną one jednak przechodzić w deszcz ze śniegiem i deszcz. W rejonach podgórskich przez cały czas utrzymają się opady śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie ok. -2/0°C u podnóża gór, do ok. 1/3°C w pozostałej części regionu. Chwilami powieje jednak silny wiatr, który w porywach osiągnie ok. 55-65 km/h. Spowoduje on zawieje i zamiecie śnieżne, oraz znacznie obniży temperaturę odczuwalną, która na Podhalu wyniesie zaledwie ok. -12/-10°C. W innych miejscach będzie to ok. -8/-2°C. Wychodząc z domu, trzeba się więc bardzo ciepło ubrać.

W nocy z wtorku/środę nadal mocno będzie sypać głównie na Podhalu, do tego wszędzie silnie powieje. Na pozostałym obszarze padał będzie już przeważnie deszcz ze śniegiem i deszcz. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej za wtorek i noc z wtorku/środę wynosi na Pogórzu Karpackim ok. 5-7 cm, a na Podhalu ok. 10-15 cm. W innych miejscach co najwyżej kilka cm.

W środę i czwartek cieplej i miejscami słabo popada, przeważnie deszcz.

No Comment.

Reklama

Partnerzy