Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Prognoza tygodniowa (20-26.06.2022)

Dnia: niedziela 19 czerwca 2022, Autor: Anna Zubek

Ostatni dzień tygodnia przynosi do Polski falę upałów, która nie dotarła nad morze, gdzie temperatura nie sięga nawet 20°C. Dziś na Kasprowym Wierchu było cieplej niż w Ustce i Łebie. Tymczasem w zachodniej Polsce notowano 37/38°C i niewiele brakowało do pobicia ogólnopolskiego rekordu ciepła dla czerwca. Upał nie ominął również naszego regionu, ale był nieco lżejszy. W Tarnowie zmierzono niecałe 33°C. W nadchodzącym tygodniu nie zabraknie dni gorących i upalnych, ale też i chłodnych, a więc każdy znajdzie coś dla siebie. Zapraszam na szczegóły.

PONIEDZIAŁEK (20.06)

Jutro czeka nas kolejny, upalny dzień z temperaturą sięgającą 30/33°C, a lokalnie nawet 34°C.  (Przypominam o obowiązującym ostrzeżeniu). Nie zabraknie również słońca, ale po południu, a szczególnie wieczorem nasunie się chłodny front z deszczem i burzami. Zjawiska mogą  być gwałtowne i nieść ze sobą ulewy, sporych rozmiarów grad oraz bardzo silny wiatr osiągający nawet 70-90 km/h. (Szczegóły przedstawię jutro w godzinach porannych lub przedpołudniowych, po dokonaniu szczegółowej analizy synoptycznej).

WTOREK (21.06)

We wtorek, czyli w pierwszy dzień astronomicznego lata, odczujemy wyraźne ochłodzenie, a więc można doznać szoku termicznego. W najcieplejszej chwili dnia odnotujemy ok. 16/17°C w rejonach podgórskich i ok. 18/20°C w głębi regionu. Padać na ogół nie będzie, jedynie w nielicznych,  pojedynczych miejscach może słabo pokropić, ale od czasu do czasu na niebie zbierze się więcej chmur. Ponadto powieje silny wiatr z północnego zachodu, sprawiając, że momentami będzie wręcz zimno.

ŚRODA (22.06)

W środę pogodnie i bez opadów. Zacznie robić się coraz cieplej, co przełoży się na temperaturę z zakresu ok. 20/21°C u podnóża gór i ok. 22/24°C w pozostałej części regionu. Wiatr powieje nadal z północnego zachodu, ale już wyraźnie słabiej.

CZWARTEK (23.06)

W czwartek także pogodnie przy zachmurzeniu co najwyżej umiarkowanym. Temperatura pójdzie jeszcze mocniej w górę i sięgnie maksymalnie ok. 23/24°C pod górami i ok. 25/27°C na pozostałym obszarze. Wiatr słaby i umiarkowany północny i północno zachodni.

PIĄTEK (24.06)

Piątek będzie kolejnym dniem z dużą ilością słońca, bez żadnych opadów. Znów zrobi się gorąco, a nawet upalnie. Maksymalnie odnotujemy ok. 26/30°C. Wiatr słaby z kierunków zmiennych.

WEEKEND (25-26.06)

Podczas weekendu na pewno nie zabraknie słońca, ale nie unikniemy też opadów i burz, które mogą być gwałtowne. W sobotę utrzyma się upał, podczas którego temperatura może wzrosnąć do ok. 30-33°C, w niedzielę zrobi się nieco chłodniej.

No Comment.

Reklama

Partnerzy