Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Prognoza tygodniowa (28.03-03.04.2022)

Dnia: niedziela 27 marca 2022, Autor: Anna Zubek

Po ostatnich pogodnych i ciepłych dniach, pewnie większość z nas myślała już poważnie o wiośnie. Pogoda ma jednak inne plany i szykuje dla nas niezbyt miłą niespodziankę. Nowy tydzień przyniesie nam bowiem ulewy, śnieżyce a także solidny spadek temperatury, a nawet mróz. Zapraszam na szczegóły.

PONIEDZIAŁEK (28.03)

Poniedziałek zapowiada się najlepszym pod względem pogody dniem tygodnia. Warto go wykorzystać, bowiem później będzie już tylko gorzej. Oprócz słońca, zrobi się też wyraźnie cieplej. Temperatura maksymalna wzrośnie do ok. 15/18°C, a lokalnie nawet 19°C. Odczucie chłodu spotęguje jednak chwilami silniejszy wiatr z zachodu.

WTOREK (29.03)

We wtorek chmur już więcej i miejscami możliwe są przelotne opady deszczu, a nawet jakieś pojedyncze, rozproszone burze. Zrobi się nieco chłodniej. Maksymalnie odnotujemy ok. 12/14°C. Ponownie dokuczał będzie chwilami silniejszy wiatr z zachodu, obniżający temperaturę odczuwalną.

ŚRODA (30.03)

W środę na ogół pochmurno z niewielkimi przejaśnieniami i przelotnymi opadami deszczu, które niekiedy mogą być dość intensywne. Nastąpi dalszy spadek temperatury. Przeważnie odnotujemy ok. 7/9°C, resztki ciepła utrzymają się jeszcze na południu regionu, gdzie temperatura wyniesie ok. 11/13°C. Wiatr powieje z kierunków wschodnich i południowych, słabo i umiarkowanie.

CZWARTEK (31.03)

Marzec pożegna się z nami paskudną pogodą. Czwartek przyniesie tylko i wyłącznie chmury, z których padał będzie deszcz, czasami wręcz ulewnie. W miarę upływu dnia opady zaczną przechodzić w deszcz ze śniegiem i śnieg, który sypał będzie momentami mocno. Warunki na drogach staną się bardzo trudne. Temperatura maksymalna wyniesie zaledwie ok. 5/7°C, ale w ciągu dnia będzie spadać. Wiatr przeważnie północno wschodni, umiarkowany.

PIĄTEK (01.04)

W piątek pogoda sprawi nam niezłego żarta na “Prima Aprilis”. Zamiast kwietniowego słońca, na niebie ujrzymy chmury, z których padał będzie śnieg, niekiedy dość mocno. Temperatura zamiast wiosny, bardziej będzie przypominać luty. W pełni dnia odnotujemy maksymalnie ok. -2/0°C w rejonach podgórskich i ok. +1/+2°C na pozostałym obszarze. Odczucie chłodu dodatkowo spotęguje chwilami dość silny wiatr z północnego wschodu.

WEEKEND (02-03.04)

Koniec tygodnia nadal “mało kwietniowy”, z okresowymi opadami śniegu, szczególnie w sobotę bo w niedzielę jest szansa na poprawę pogody. Nie pójdzie to jednak w parze ze wzrostem temperatury, gdyż w sobotę odnotujemy ok. -2/+2, w niedzielę jest szansa, że zrobi się cieplej, ale tylko o kilka stopni.

Koniec tygodnia i początek następnego to również bardzo mroźne noce ze spadkami temperatury w rejonach podgórskich do ok. -10°C.

Jeśli nic się nie zmieni, to w drugiej połowie tygodnia może spaść w naszym regionie ok. 10/15 cm śniegu na nizinach i nawet drugie tyle na Pogórzu.

Powyższa prognoza może ulegać zmianom, ze względu na dużą dynamikę w pogodzie związaną z aktywnymi niżami z południa. Te ośrodki są niezwykle trudne do prawidłowego przewidywania, tak więc warto śledzić codzienne prognozy.

No Comment.

Reklama

Partnerzy