Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Program Interreg Polska-Słowacja na lata 2021-2027 złożony do Komisji Europejskiej!

Dnia: piątek 1 kwietnia 2022, Autor: Maciej Zubek

Komitet do Spraw Europejskich Rady Ministrów zgodził się na przystąpienie Polski do Programu, a 23.03.2022 program zatwierdził także rząd Słowacji.

– Dobre stosunki z naszymi sąsiadami mają fundamentalne znaczenie dla stabilności, dobrobytu i pokoju w Europie. Dlatego UE stworzyła specjalne programy Interreg, które finansują współpracę transgraniczną między krajami członkowskimi. Dziś rząd zatwierdził program współpracy Słowacji z Polską. Z budżetu EFRR w wysokości prawie 130 mln euro sfinansujemy w najbliższych latach projekty, które poprawią życie ludzi na granicy, wesprą turystykę, przyniosą lepsze połączenia komunikacyjne między obydwoma krajami.” – powiedziała wicepremier i minister Rozwoju Regionalnego Veronika Remišová.

Przyjazne naturze i bezpieczne, lepiej połączone, twórcze i atrakcyjne turystycznie oraz współpracujące. Taką wizję polsko-słowackiego pogranicza ma Grupa Robocza, która zatwierdziła projekt “Programu współpracy transgranicznej Interreg Polska-Słowacja 2021-2027″.

Prace nad programem trwały od czerwca 2020 r. Zaangażowane instytucje wypracowały projekt programu, który następnie podlegał m.in. konsultacjom publicznym. Celem projektu jest promocja dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego pogranicza polsko-słowackiego. Tereny po obu stronach granicy mają bogatą i różnorodną kulturę i historię, zabytki folklor itp.. Elementy te nadają kierunek ruchowi turystycznemu i kształtują jego strukturę, a także są główną siłą przyciągania turystów i to one będą wyszczególnione w projekcie.

Karolina Łaciak

No Comment.

Reklama

Partnerzy