Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Protest pielęgniarek i położnych w Zakopanem

Dnia: piątek 1 kwietnia 2022, Autor: Anna Zubek

W zakopiańskim szpitalu dalej brak porodówki, pracownice protestują.

Kiedy oddział zostanie uruchomiomy? Nie wiadomo. Pielęgniarki i położne podkreślają, że nikt z nimi w tej sprawie nie rozmawia.

W tej chwili istnieje tylko porodówka w Nowym Targu. Same położne zostały “przerzucone” na oddział covidowy. Nie mają informacji jak ich zatrudnienie będzie wyglądać w niedalekiej przyszłości. Mają nadzieję, że nagłośnienie sprawy pomoże podjąć kroki i decyzję w sprawie zapewnienia pacjentkom bezpieczeństwa i pewności, że zostają w razie potrzeby przyjęte.

Przed pandemią oddział został wyremontowany. Protestujące zgłaszają, że otwarto go na 3 dni, po czym przekształcono na oddział covidowy, zgodnie z wytycznymi wojewody małopolskiego. Jak mówią teraz kobiety ciężarne dalej nie mogą liczyć na poród czy choćby badania prenatalne w Zakopanem, ponieważ od kwietnia zapowiedziano otwarcie jedynie oddziału ginekologicznego.

Wielu specjalistów, którzy pracowali wcześniej w zakopiańskim szpitalu, obecnie jest w Nowym Targu.

W proteście wzięły udział pracownice szpitala, ich rodziny, pacjentki oraz posłanka Jagna Marczułajtis-Walczak. Na transparentach pojawiły się hasła:

“Nasze zdrowie w waszych rękach”

“Góralu czy Ci nie żal

Rodzącą odsyłać w dal”

“Góralska siła, góralska wiara

Nie pozwoli zrobić Betlejem z Podhala”

fot: Szpital Zakopane

No Comment.

Reklama

Partnerzy