Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Protesty rolników również na Podhalu. Uwaga na utrudnienia komunikacyjne 

Dnia: piątek 9 lutego 2024, Autor: Redaktor

Rolnicy organizują protesty w ponad 250 lokalizacjach na terenie całej Polski. Głównym inicjatorem tego przedsięwzięcia jest związek zawodowy rolników o nazwie “Solidarność Rolników”. Protesty nie ominęły również Podhala – rolnicy zebrali się w m.in. Czarnym Dunajcu, Miętustwie, Rogoźniku.

Rolnicy protestują z kilku powodów, z których jeden dotyczy stanowiska Brukseli w sprawie handlu z Ukrainą, ogłoszonego na koniec stycznia 2024 roku. NSZZ Rolników Indywidualnych “Solidarność” uważa to stanowisko za nie do zaakceptowania dla całej społeczności rolniczej, co skłania ich do wyrażenia niezadowolenia poprzez protesty.

Dodatkowo, rolnicy sprzeciwiają się wymaganiom związanym z tzw. Zielonym Ładem. Według nich, te regulacje mają negatywny wpływ na produkcję rolno-spożywczą w Europie, ze względu na dodatkowe środowiskowe wymagania, które według nich prowadzą do ograniczenia produkcji.

W związku ze zgłoszonymi protestami rolników przez cały dzień będą utrudnienia komunikacyjne w wielu miejscach Małopolski. Uczestnicy zgromadzeń, będą blokować drogi krajowe, lokalne, zjazdy, węzły komunikacyjne, oraz główne arterie małopolskich miast. Policja apeluje o przesiadanie się w miarę możliwości do transportu zbiorowego, przede wszystkim szynowego.

Na facebookowych grupach mieszkańcy naszego regionu przesyłają zdjęcia trwających protestów.

Gdziestoją?Podhale/Facebook

No Comment.

Reklama

Partnerzy