Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Przed nami sporo opadów. Tak mocno w tym roku jeszcze nie padało

Dnia: poniedziałek 4 lipca 2022, Autor: Anna Zubek

Tegoroczna wiosna i początek lata przynosi w naszym regionie znaczne niedobory opadów. Wielu z Was podczas dyskusji w komentarzach pod różnymi moimi postami, zwłaszcza na facebooku, zadaje pytanie kiedy można się spodziewać większego deszczu, który objąłby swym zasięgiem cały region?

Zgodnie z waszym życzeniem “udało mi się załatwić ” deszcz i to w całkiem sporych ilościach. Już jutro nad południowo wschodnią Polską znajdzie się pofalowany front atmosferyczny, który przyniesie obfite opady zarówno o charakterze ciągłym, jak i przelotnym. Lokalnie możliwe będą również burze, podczas których padać będzie jeszcze mocniej.

Wiele wskazuje na to, że czeka nas jak dotąd najsilniejsza ulewa w tym roku, gdyż średnio spaść może ok. 30-50 litrów wody/m2, a tam, gdzie przejdą burze możliwe są jeszcze wyższe sumy, dochodzące lokalnie do ok. 60 litrów. Opady utrzymają się do środowego poranka, po czym w ciągu dnia w środę zaczną powoli zanikać. Tak duże sumy w tak krótkim czasie z pewnością doprowadzą do znacznego wzrostu poziomu wody w rzekach, szczególnie na górskich odcinkach. Możliwe jest nawet osiągnięcie stanów ostrzegawczych.

No Comment.

Reklama

Partnerzy