Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Przed otwarciem miejskiego PSZOK-a. Recykling – jak to działa?

Dnia: poniedziałek 20 grudnia 2021, Autor: Anna Szopińska

NOWY TARG. Jak działa system segregacji i recyklingu odpadów? Co dokładnie można  wrzucić do pojemników na odpowiednie frakcje, a czego wrzucać nie wolno? Dużą porcję praktycznej wiedzy uzyskali uczestnicy konferencji związanej z realizacją projektu „Budowa Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów”.

Spotkanie prowadzili wiceburmistrz Waldemar Wojtaszek, Elwira Nowobilska – kierownik referatu ds. gospodarki odpadami w Urzędzie Miasta oraz Wojciech Wielkiewicz – dyrektor Miejskiego Zakładu Zieleni i Rekreacji. Miejskiej ekipie towarzyszyła przedstawicielka „Empolu” – Małgorzata Tokarczyk, która z prelekcjami edukacyjnymi odwiedza szkoły, rozdając dzieciom i młodzieży drukowane materiały.

Ona też prezentowała profesjonalnie, przez EKOFORUM zrealizowany film edukacyjny dla dzieci, na temat prawidłowego postępowania z odpadami.

Wszyscy uczestnicy konferencji opuszczali salę obrad w magistracie z pakiecikami prezentowymi, w których znalazły się notesy, opaski na rękę, magnesy ma lodówkę, zakładki i ulotki z zasadami segregacji.

Eko-edukacja i uczestnictwo w procesie recyklingu są tym ważniejsze, że ilość powstających odpadów stałych z roku na rok rośnie. Jeden mieszkaniec Nowego Targu oddaje ich rocznie 365 kilogramów.  Akurat tyle, ile dni w roku.

Wybudowany dzięki unijnemu dofinansowaniu PSZOK dla miasta jest teraz w fazie odbiorów. Po nowym roku obiekt z całym otoczeniem, także ze ścieżką edukacyjną, zacznie służyć nowotarżanom.

Zobaczcie sympatyczny film edukacyjny na You Tube:

No Comment.

Reklama

Partnerzy