Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Przed XI Biegiem Podhalańskim – ratrak pracuje, medale gotowe

Dnia: wtorek 1 lutego 2022, Autor: Anna Szopińska

NOWY TARG. Do XI edycji Biegu Podhalańskiego zapisało się już 350 zawodników. Jeśli nie nastąpi gwałtowne i nieprzewidziane załamanie pogody – dojdzie on do skutku w najbliższą sobotę. Przygotowania weszły w końcowy etap.

Miniony weekend przyniósł wyraźny wzrost zainteresowania największą po Biegu Piastów w Jakuszycach masową imprezą narciarską w Polsce.

– Ostatnio trochę śniegu dosypało, ale ten wiatr nie pomagał, bo śnieg przesuwał, ale ratrak w minionych dniach i dzisiaj intensywnie pracuje na trasie, aby przygotować odpowiednią ilość torów odpowiedniej jakości – mówił podczas konferencji prasowej Arkadiusz Szymczyk, kierownik referatu sportu i turystyki w UM Nowego Targu. – Prognozy na najbliższe dni wskazują, że te warunki powinny się utrzymać, a nawet nieco polepszyć, bo przewidywane są jeszcze opady śniegu.  

W najbliższą sobotę, do najdłuższego, 30-kilometrowego dystansu, zawodnicy wystartują o godz. 11.00. 10 minut później wyruszy najliczniejsza grupa, by pokonać dystans 15-kilometrowy. Zapisani na dystans 6-kilometrowy wyruszą o godz. 11.20. Prawie setka zapisanych do tej pory zawodników wybrała dystans najdłuższy. Ponad 150 biegaczy zmierzy się z dystansem średnim.

Zapisy w wersji on-line trwają do 2. lutego. 4 i 5. lutego będzie się można zapisać już w biurze zawodów na lotnisku. A nagrody – z pewnością przyciągną zawodników.

– Udało się miastu pozyskać cennego partnera generalnego: Alior Bank, którego prezes ufundował dla najszybszej zawodniczki i najszybszego zawodnika na dystansie 30 km nie tylko puchar, ale także nagrodę w wysokości 5. tys. zł, co czyni Bieg Podhalański prestiżowym wyścigiem, który ma szanse przyciągnąć naprawdę znanych zawodników – z kraju i za granicy – dodaje szef referatu. – Mamy już zapisy przede wszystkim ze Słowacji. Na dystansie 15 km zwycięzcy otrzymają nagrody 2-tysięczne, ufundowane przez burmistrza Nowego Targu.  Na dystansie 6 km będą nagrody rzeczowe. Dodatkowo na każdym dystansie zwycięzcy do VI miejsca dostaną nagrody rzeczowe, ufundowane przez sponsora generalnego – firmę Salomon orz przez innych sponsorów, którzy wsparli nasz Bieg.

Uhonorowani zostaną także najszybsza nowotarżanka i najszybszy nowotarżanin: na dystansie 30 km nagrodą 1000-złotową, a na dystansie 15 km – nagroda 500-złotową.

Podczas nadchodzącej edycji zawodów, nagrody dla najlepszych ufundują Sponsor Generalny firma SALOMON, Sponsor Główny Alior Bank, sponsorzy Suunto, Gena, Herbaciarnia Tea Time, Higeen oraz lokalne Samorządy: Urząd Miasta Nowy Targ, Urząd Miasta Zakopane, Starostwo Powiatowe w Nowym Targu, Powiat Tatrzański, Urząd Gminy Nowy Targ, Urząd Gminy Szaflary, Urząd Gminy Poronin, Urząd Gminy Bukowina Tatrzańska.

Bieg od wielu lat wspierają również: firma Holmenkol – najstarszy w świecie producent smarów narciarskich oraz Zakład Gospodarczy Zieleni i Rekreacji,  Aeroklub Nowy Targ, PPUZ, GOPR, OSP Nowy Targ i OSP Szaflary. Miejsca parkingowe będą zapewnione na zmrożonej murawie lotniska.

Przy malowniczych trasach poprowadzonych wokół Rezerwatu „Bór na Czerwonem” bonusem dla zawodników będą widoki na Gorce i Tatry, ale nie tylko. Każdy z zawodników otrzyma medal i kaszkietkę z logiem XI Biegu Podhalańskiego. Prócz tego pakiet startowy z gadżetami promocyjnymi. Będzie miał zapewniony bufet na trasie i ciepły posiłek. 

Dla kibiców z Nowego Targu, turystów i rodzin towarzyszących zawodnikom organizatorzy przygotowali strefę gastronomiczną, strefę zabaw dla dzieci wraz z biegówkowym torem przeszkód, a dla dzieciaków – nie lada atrakcję w postaci przejażdżek psimi zaprzęgami. Wszystko po to, by cieszyli się mieszkańcy, a przyjezdni mile spędzili czas w Nowym Targu.    

Dekorację zwycięzców zaplanowano na godz. 14.00, kiedy czołówka już na pewno dobiegnie do mety.

W ściągnięciu zawodników, którzy nadadzą rumieńców rywalizacji, pomogą miastu związki narciarskie – Polski i Tatrzański. 

– Zachęcamy wszystkich zawodników, żeby po dekoracjach zostali jeszcze do końca, ponieważ sponsorzy ufundowali różne nagrody, które będą wśród nich rozlosowane – mówiwiceburmistrz Joanna Iskrzyńska-Steg. – Zapraszamy serdecznie, pogoda nam sprzyja, mamy nadzieję, że wszystko odbędzie się zgodnie z planem.

Justyna Kowalczyk, która brała udział w I Biegu oczywiście została zaproszona. Na pewno jednak wystartuje trener paraolimpijczyków, nowotarżanin – Kuba Twardowski.

Fot. Anna Szopińska

No Comment.

Reklama

Partnerzy