Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Przenośny pyłomierz stanął w Czarnym Dunajcu

Dnia: środa 24 listopada 2021, Autor: Anna Zubek

Czujnik został umieszczony przy Szkole Podstawowej na ul. Jana Pawła II i przez 2 tygodnie będzie monitorował jakość powietrza w miejscowości w ramach akcji „Małopolska bez smogu”.

Po zakończeniu akcji Gminie zostanie przekazane sprawozdanie z pomiarów z opisanymi wynikami stanu jakości powietrza. Zostaną one udostępnione na stronie internetowej Gminy. Likwidacja smogu i poprawa jakości powietrza jest jednym z priorytetowych zadań Gminy. W tym celu prowadzone są liczne działania proekologiczne – informuje Wójt Marcin Ratułowski. W Urzędzie Gminy działa Gminny Punkt Konsultacyjno-Informacyjny Programu „Czyste Powietrze”. Rolą pracujących tam dwóch ekodoradców  jest informowanie mieszkańców o możliwościach uzyskania dotacji do wymiany źródeł ciepła, termomodernizacji budynków, instalacji odnawialnych źródeł energii, a także pomoc w złożeniu wniosku o dofinansowanie. Wprowadzono też Gminny Program Dotacyjny do wymiany źródeł ogrzewania, w całości finansowany ze środków Gminy. 

Co kwartał organizowane są spotkania z mieszkańcami zachęcające do wymiany ogrzewania – do tej pory odbyły się już 2 takie spotkania. W szkołach organizowane są konkursy i akcje edukacyjne dotyczące ekologii. Wśród mieszkańców rozprowadzane są ulotki informacyjne dotyczące programów dotacyjnych – wymienia Wójt, zachęcając: Dbajmy o czyste powietrze, to czym oddychamy to nasza wspólna sprawa!

No Comment.

Reklama

Partnerzy