PŚ w Engelbergu: Tym razem Żyła najlepszy

Dnia: niedziela 19 grudnia 2021, Autor: Aneta Opyd

Niedzielny konkurs w Engelbergu zdominował Ryoyu Kobayashi. Kolejne miejsca podium należały do Karla Geigera i Mariusa Lindvika. Najlepiej z Polaków spisał się Piotr Żyła, który uplasował się na 15. pozycji.

Wiatr szalał dzisiaj na szwajcarskiej skoczni. W tych trudnych warunkach nie poradził sobie najlepiej Klemens Murańka (110 m). Paweł Wąsek, po świetnym skoku na 131,5 m, awans miał już zapewniony. Piotr Żyła wylądował na 128 m. Wczorajsza słabsza forma Dawida Kubackiego niestety potwierdziła się w dzisiejszej rywalizacji. 110,5 m… No cóż. Trzeba przyznać, że Kamil Stoch trafił na dobre warunki pogodowe (125,5 m).

Awans do serii finałowej uzyskało trzech Biało-Czerwonych: Paweł Wąsek zajął 11. miejsce, Kamil Stoch trzy pozycje niżej, a Piotr Żyła 16. Z konkursem pożegnali się Klemens Murańka (39. lokata) i Dawid Kubacki (42.).

W drugiej serii skoków narciarskich obniżono belkę startową. Wiatr trochę odpuścił skoczkom. Jako pierwszego z naszych skoczków w powietrzu zobaczyliśmy Piotra Żyłę. 128 m jest dokładnie taką samą odległością, jak w pierwszej serii. Jednak noty za styl od sędziów nie za wysokie. Kamil Stoch leciał pół metra dalej. Paweł Wąsek, co prawda nie utrzymał się w powietrzu tak długo, jak w pierwszej serii, ale 117,5 m również cieszy.

Niedzielny konkurs dla Polaków rozegrał się następująco: Piotr Żyła spisał się najlepiej i wskoczył na 15. miejsce, tuż za nim Kamil Stoch, a Paweł Wąsek zajął 19. pozycję.