Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

PŚ w Titisee-Neustadt: Niemcy dominują

Dnia: sobota 22 stycznia 2022, Autor: Aneta Opyd

Rywalizacja o kryształową kulę staje się coraz bardziej zacięta. W sobotnim konkursie indywidualnym na niemieckiej skoczni wystartowało 5. naszych skoczków. Najlepiej poradził sobie Jakub Wolny, który uplasował się na 29. pozycji. Wygrał Niemiec Karl Geiger, za nim Słoweniec Anze Lanisek i Niemiec Markus Eisenbichler.

Jeden z naszych Orłów, Dawid Kubacki otrzymał pozytywny wynik testu na COVID-19. Podobnie jak Kamil Stoch. – Zdrowie jest w porządku. Od samego początku objaw, jaki miałem to jedynie pozytywny test. Jutro kończy się izolacja. Ani mi, ani żonie i córce nic się nie działo od samego początku. Nie nudziłem się. Miałem rozpisany cały plan treningowy – poinformował Kubacki.

Rywalizacja rozegrała się na dużej, niemieckiej skoczni o rozmiarze 142 m, o punkcie K 125 m. Polacy 14 razy stawali tutaj na podium.

Zaczynamy! Klemens Murańka wystartował. 118 m to za mało na awans do serii finałowej. Maciej Kot o 1 m dalej od swojego Biało-Czerwonego poprzednika. Niestety taka sama sytuacja… Andrzej Stękała. Słabe noty za styl, mało metrów w powietrzu (118 m). Aleksander Zniszczoł fatalnie. Zaliczył bardzo krótki skok (108,5 m). Jakub Wolny, ostatnia nadzieja dla nas, wylądował na 121 m. Całe szczęście, że zakwalifikował się do drugiej serii. 

Wyniki Polaków po pierwszej serii: 

29. Jakub Wolny

35. Andrzej Stękała

38. Klemens Murańka

40. Maciej Kot

48. Aleksander Zniszczoł

Coraz mocniej powiewało zawodnikom w plecy, dlatego zdecydowano się podnieść belkę startową na 10. pozycję. Trochę smutno, że tylko jeden sportowiec z Polski awansował. Jakub Wolny skoczył 3 metry dalej niż poprzednio (124 m). 

Konkurs wygrał pewnie Karl Geiger, za nim Anze Lanisek i Markus Eisenbichler. 

No Comment.

Reklama

Partnerzy