Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

PŚ w Willingen: Upadek Stefana Huli

Dnia: niedziela 30 stycznia 2022, Autor: Aneta Opyd

W niedzielnym zmaganiach najlepiej z Biało-Czerwonych poradził sobie Dawid Kubacki, plasując się na 15. miejscu. Wygrał Marius Lindvik, za nim kolejno Karl Geiger i Cene Prevc. 

Po wczorajszym konkursie indywidualnym w skokach narciarskich, dzisiejszy, o dziwo, odbył się punktualnie. 

Pierwszy, z naszych reprezentantów, wystartował Stefan Hula. Niestety zaliczył upadek przy lądowaniu (125 m). Nagły podmuch wiatru tuż przed lądowaniem i skoczek stracił równowagę. Końce nart dotknęły zeskoku, czego następstwem był upadek. Na szczęście nic mu się nie stało. Zdążył zasłonić twarz upadając. Wstał o własnych siłach. Możemy odetchnąć z ulgą. Kolej na Pawła Wąska. Wylądował na 109,5 m. Słaby rezultat. Za to Dawid Kubacki huknął 136 m! Piotr Żyła trafił na wyjątkowo niesprzyjający wiatr, a efektem był krótki skok na 110 m. Ostatni z naszych, Kamil Stoch – również nie sprzyjała mu pogoda w locie (115 m). 

Po pierwszej serii dobra i zła wiadomość – Dawid Kubacki uplasował się na 10. lokacie. Jednak tylko on awansował do dalszej rywalizacji.

Pozostałe miejsca Polaków: 

34. Kamil Stoch

41. Piotr Żyła

43. Paweł Wąsek

44. Stefan Hula 

Drugi skok w wykonani Kubackiego: słabszy od poprzedniego o kilkanaście metrów (125 m). Zakończył zawody na 15. miejscu. Rywalizację wygrał Norweg Marius Lindvik, za nim Niemiec Karl Geiger i Słoweniec Cene Prevc. Geiger ponownie wskoczył na miejsce lidera w generalnej klasyfikacji. 

Kolejna relacja skoków narciarskich już z igrzysk olimpijskich w Pekinie. 

No Comment.

Reklama

Partnerzy