Puchar Polski. Dwucyfrowa wygrana Podhala. Hat-trick debiutanta.

Dnia: środa 13 kwietnia 2022, Autor: Maciej Zubek

W meczu 1/8 finału Puchar Polski na szczeblu Małopolskiego Związku Piłki Nożnej Podhale Nowy Targ odniosło wysokie zwycięstwo, ogrywając reprezentanta krakowskiej ligi okręgowej LKS Niedźwiedź.

Wynik końcowy 0:10 najdobitniej oddaje to co działo się na boisku. Losy meczu rozstrzygnęły się już do przerwy, kiedy nowotarżanie zaaplikowali gospodarzom pięć trafień. Dublet ustrzelili Damian Lepiarz i Dawid Flaszka, a jedno trafienie dołożył Piotr Pierzchała.

W drugiej połowie Podhalanie dołożyli kolejnych pięć goli. Pierwszoplanowa postacią był Wojciech Wydra, który w swoim debiucie w pierwszej drużynie ustrzelił klasycznego hat-tricka, a potrzebował na to ledwie 20 minut.

Po wygranej w Niedźwiedziu Podhale awansowało do ćwierćfinału, w którym zmierzy się ze zwycięzcą z pary: Jordan Sum Zakliczyn/Orzeł Ryczów

LKS Niedźwiedź – NKP Podhale Nowy Targ 0:10 (0:5)

Bramki: 0:1 Lepiarz 10, 0:2 Pierzchała 12, 0:3 Flaszka 30, 0:4 Lepiarz 34, 0:5 Flaszka 36, 0:6 Flaszka 46, 0:7 Janso 66, 0:8 Wydra 72, 0:9 Wydra 80, 0:10 Wydra 86.

Podhale: Fastov – Mikołaj Styrczula, Żołądź (46 Kaim), Pierzchała (46 Kapuścinski) – Janso, Molis (46 Szymorek), Kędziora, Gałecki (46 Rakowski), Furtak – Lepiarz (46 Wydra), Flaszka .