Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Puchar Zakopanego dla narciarzy. Dobra zabawa, wielkie emocje

Dnia: poniedziałek 3 stycznia 2022, Autor: Maciej Zubek

Dla amatorów narciarstwa Puchar Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim to najlepsza i najważniejsza impreza w sezonie. Chodzi przede wszystkim o zabawę, która potrafi jednak wyzwolić wśród uczestników niemal olimpijskie emocje. Czasu na zapisy do udziału w pierwszych zawodach pozostało już niewiele. Dla uczestników przygotowano nagrody o łącznej wartości 30.000. zł

Jakie warunki trzeba spełnić, by powalczyć o Puchar Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim? Umieć dobrze jeździć na nartach, mieć skończone 18 lat i… nieskończone pokłady entuzjazmu. Uczestnikami mogą być osoby, które nie były czynnymi zawodnikami lub zawodniczkami w ciągu ostatnich pięciu sezonów, tzn. nie posiadały licencji w sezonie 2016/2017 i w kolejnych sezonach. Zawody są przeznaczone dla amatorów, ale organizacja imprezy jest w pełni profesjonalna.

Wszystko odbywa się zgodnie z Narciarskim Regulaminem Sportowym Mistrzostw Polski Amatorów oraz Pucharu Polski Amatorów Polskiego Związku Narciarskiego. Zawodnicy i zawodniczki startują w różnych kategoriach wiekowych. Górnej granicy wieku brak!

Piękne malownicze stoki, przyjazna, rodzinna atmosfera w czasie zawodów i wyzwalany w ich trakcie gen rywalizacji —  oto recepta na udany, aktywny wypoczynek w górach.

Zawody o Puchar Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim składają się z trzech edycji. Pierwsza odbędzie się 9 stycznia na terenie Ośrodka Narciarsko-Rekreacyjnego Harenda Zakopane, kolejna 12 lutego na najważniejszym dla wszystkich narciarzy Kasprowym Wierchu, a finałowa 19 lutego na terenie Stacji Narciarskiej Polana Szymoszkowa. Wszystkie zawody zaczynają o 9.00. Za każdym razem uczestnicy rywalizują na trasie slalomu giganta.

Zapisy do udziału w pierwszej edycji trwają do czwartku 6 stycznia do godziny 12.00. (zapisy online oraz szczegółowy regulamin zawodów dostępne są na stronie https://www.zakopane.pl/pucharzakopanego)

Zawodom dorosłych po raz drugi towarzyszyć będzie w tym roku Puchar Zakopanego Dzieci – Szkolna Liga Sportów Zimowych w Narciarstwie Alpejskiej. Dodatkowo udział w zawodach wezmą podopieczni Fundacji Handicap Zakopane, która zajmuje się promocją kultury fizycznej wśród osób czasowo lub trwałe niepełnosprawnych.

Organizatorem Pucharu Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim są Miasto Zakopane,
Zakopiańskie Centrum Kultury, Ośrodek Narciarsko-Rekreacyjny Harenda, PKL Kasprowy Wierch, Stacja Narciarska Polana Szymoszkowa, MOSiR Zakopane.
Sponsorem strategicznym jest Medical Art Clinic Podhale.

Patronat honorowy: Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego.

Partnerzy: Wawel S.A., Producent odzieży sportowej JMP Sports Wear S.C, Vola Racing Malczewski Sport.

Patronatem medialnym wydarzenie objęły: Program Pierwszy Polskiego Radia, TVP Kobieta, TVP 3 Kraków, Radio Kraków, Wyborcza.pl, Travelist.pl, Narty.pl, Skionline.pl, Góral.info, Podhale24, Serwis Informacyjny Watra, Tygodnik Podhalański, Podhale.region, Podhale-sport.pl, TV Podhale, Sportowepodhale.pl.

No Comment.

Reklama

Partnerzy