Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Rabka Zdrój. “Jarmark w Muzeum 2022”

Dnia: czwartek 28 lipca 2022, Autor: Maciej Zubek

Podczas tegorocznego jarmarku goszczono wielu wystawców i twórców ludowych reprezentujących różne rzemiosła i rękodzieła tradycyjne (m. in. zabawkarstwo, rzeźba ludowa, malarstwo, ceramika, itp.).

Wśród nich po pierwszy swoje prace zaprezentowała Małgorzata Polańska-Kubiak reprezentująca tkactwo przestrzenne Górali Czarnych, czyli słynne rękawice furmańskie z Piwnicznej. Gościliśmy również Stowarzyszenie Dawnej Rabki Czar, które zaprezentowało stylowe stoisko, na którym można było obejrzeć pokaz adapteru stereoskopowego.

Ziołowe lemoniady i alembiki serwowała Fundacja Macerat i Sklep zielarsko-medyczny “Górskie Zmysły” z Mszany Dolnej. Fundacja przygotowała inspirujące warsztaty cyjanotypii oraz tworzenia ziołowych kul do kąpieli.

Goszczono również markę lokalną Zagórzańskie Dziedziny koordynowaną przez Gminę Mszana Dolna. Obok oferty promocyjnej marki Zagórzanie zaprezentowali miody z dwóch zagórzańskich pasiek – z Koniny i Łostówki, rękodzieło od Stowarzyszenia Rękodzielników Zagórzańscy Pasjonaci, sery i wypieki z leśnymi borówkami prosto od rolnika z Mszany Górnej oraz ozdobne deski z drewna orzechowego, a także literaturę skierowaną do dzieci pióra zagórzańskiej pisarki Władysławy Anny Jamróz.
Dla najmłodszych zorganizowano warsztaty zielarskie, malarskie i zabawkarskie.

Wszystkim wystawcom i uczestnikom organizatorzy serdecznie dziękują i zapraszają już dziś na kolejną edycję w przyszłym roku jak zawsze 22. lipca.

Materiał: Muzeum im. Wł. Orkana w Rabce-Zdroju

No Comment.

Reklama

Partnerzy