Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Rabka Zdrój. Występy dzieci z Ukriany

Dnia: czwartek 30 marca 2023, Autor: Maciej Zubek

 W Kinie Śnieżka występ dzieci z Ukrainy w ramach projektu Edukacja Artystyczna pt. Głodna historia.

Dzięki polskiemu projektowi „Edukacja artystyczna” dzieci z Ukrainy miały możliwość bezpłatnej nauki aktorstwa, uczenia się nowych rzeczy w przyjaznej atmosferze.

Pensjonat “Pod Różami” Rostoki 9 gościnnie pomagał w zakwaterowaniu, gdzie dzieci przychodziły 2 razy w tygodniu i ćwiczyły z nauczycielką Kariną Antonenko.

Karina jest dyplomowaną i praktykującą aktorką, ma tytuł magistra sztuki teatralnej, przed wojną pracowała w teatrze w Ukrainie

Moim celem było zapoznanie dzieci z podstawowymi zasadami gry aktorskiej w niewiarygodnie krótkim czasie i stworzenie z nimi kreatywnego występu. Jednak moje ambicje aktorskie skłoniły mnie do podjęcia ryzyka, zrobienia pełnoprawnego, poważnego spektaklu. Nie tylko koncert potpourri, chciałam wszystkiego, co robiłam w teatrze. Scenariusz, role, kostiumy, muzyka, wokal, taniec, oświetlenie i nowoczesne środki wyrazu (efekty specjalne i projektor). Było dużo pracy, ale dzięki naszym chęciom udało się! Przez ten czas staliśmy się dużą, zgraną ekipą, wspólnie tworzyliśmy kostiumy i scenografię. Pomogli nam nie tylko dzieci, ale i rodzice!” Kuba Wilk wykonał kawał dobrej roboty, dzięki czemu część techniczna została wykonana perfekcyjnie. Spektakl zleciał na jednym oddechu, był śmiech i łzy… Cała sala ludzi żyła razem z aktorami na scenie i to jest prawdziwy teatr..

fot. Jan Ciepliński

No Comment.

Reklama

Partnerzy