Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Rekordzista miał blisko 3 promile alkoholu we krwi

Dnia: wtorek 19 kwietnia 2022, Autor: Maciej Zubek

Zakopiańska policja podsumowała świąteczny weekend. Bilans działań to ujęcie czterech pijanych kierowców, osiem zatrzymanych praw jazdy i 127 mandatów karnych za przekroczenie dozwolonej prędkości.

Na święta do Zakopanego i okolicznych miejscowości pomimo kiepskiej pogody przyjechało wielu turystów z całego kraju. Zdecydowana większość z nich podróżowała małopolską „zakopianką”. M.in. i tam policjanci w trosce o bezpieczeństwo prowadzili kontrole prędkości i badania trzeźwości kierowców. Bilans świątecznych działań tatrzańskich policjantów to czterech zatrzymanych kierowców, którzy zdecydowali się na kierowanie samochodem po pijanemu.

Niechlubny rekordzista kierował w Kościelisku jeepem mając w organizmie blisko 3 promile alkoholu. 47-letni obywatel Holandii został zatrzymany, a pojazd odholowano na parking. Kolejnych czterech kierowców straciło swoje prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o 50 km/h więcej niż pozwalają na to przepisy ruchu drogowego.

W niedzielę Wielkanocną w miejscowości Biały Dunajec 24-latek z Nowego Targu jechał volkswagenem 108 km/h w terenie zabudowanym. Każdy z zatrzymanych kierowców stracił prawo jazdy, dostał 1500 zł mandatu i 10 punktów karnych. Łącznie w omawianym okresie świątecznym zakopiańska drogówka nałożyła 127 mandatów karnych za przekroczenie dozwolonej prędkości. Odnotowaliśmy 7 kolizji i 5 interwencji dotyczących nieprawidłowego parkowania. W minione święta nie odnotowaliśmy żadnego wypadku drogowego. To dobra wiadomość mając na uwadze trudne warunki drogowe.

Źródło: KPP Zakopane/R.W

No Comment.

Reklama

Partnerzy