Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Renifery uciekły, prezenty kupcie sami… czyli Jarmark Bożonarodzeniowy otwarty!

Dnia: piątek 17 grudnia 2021, Autor: Anna Szopińska

NOWY TARG. Mimo mokrego śniegu i zimnego wiatru – magia świąt dziś po południu zawładnęła rynkiem. Po rocznej, pandemicznej przerwie, znów rozgościł się nam nim Jarmark Bożonarodzeniowy ze stoiskami.

Wszystko było prawie jak za normalnych czasów: Mikołaj w czerwonych szatach i biskupiej mitrze, drzewa lśniące sznurami kolorowych lampek, kramy z cudeńkami, pysznościami, świątecznymi wyrobami; owieczki w zagrodzie, a co najważniejsze – wełniste, puchate, mięciutkie alpaki ze słodkimi pyskami.

– Renifery uciekły, prezenty kupcie sami… – zagajał Mikołaj.

Nim zaczęło się odliczanie i – jak każe tradycja – bumistrz zapalił choinkę, miejska władza w asyście Mikołaja obeszła stoiska z różnym dobrem, smakołykami, ozdobami, wyrobami rękodzieła. Mikołaj częstował cukierkami, gospodarze miasta życzyli udanego handlowania.

Towarzyszyli temu obchodowi „Mali Śwarni”, dzielnie grając góralskie nuty zziębniętymi rączkami. Towarzyszyły i gabarytowe maskotki – owieczki biała i czarna. Razem z tą delegacją kramy odwiedzała urocza alpaka. Dzieciaki, które przyszły na rynek, były zachwycone, niektóre fotografowały się z futrzastym zwierzęciem, całowały je po pysku. Reniferów faktycznie jeszcze nie było, ale ich zagroda pojawi się tuż przed świętami.

Błyszczące, efektowne ozdoby na największą w mieście choinkę wykonali tego roku mali uczestnicy warsztatów w Muzeum Drukarstwa. Gdy burmistrz zapalił girlandy światełek – drzewo stanęło w złotej poświacie.

Rynek rzeczywiście się zmienił – jest magicznie, jest świątecznie, artystycznie. I roznoszą się kuszące zapachy. Stoiska będą tu gościć do 23. grudnia. 

A w najbliższą niedzielę, o godz. 16.00 – góralska Wigilia w Mieście.

Fot. Maciej Gębacz, Anna Szopińska

No Comment.

Reklama

Partnerzy