Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Robert Rosot najlepszym darterem Ligi Podhalańskiej

Dnia: wtorek 21 marca 2023, Autor: Maciej Zubek

W minioną niedzielę w restauracji Rancho Lot oficjalnie zakończono sezon Indywidualnej Podhalańskiej Ligi Darta.

Ponad 30 uczestników i 14 kolejek. Tak wyglądał kolejny sezon PLD. Rywalizowano w trzech ligach.

Ostatecznie miano Indywidualnego Mistrza PLD 2023 trafił do Roberta Rosota, który sezon zakończył z bilansem 12 zwycięstw, 1 remisu i zaledwie 1 porażki. Miejsce drugie przypadło Dawidowi Firkowi, a na trzecim stopniu podium stanął Przemysław Wiśniewski.

W lidze drugiej zwyciężył Łukasz Piłat, przed Sławomirem Lisem i Tomaszem Gazdą.

Trzecia liga była podzielona na dwie grupy. W pierwszej najlepszy okazał się Ryszard Mazur, drugi był Grzegorz Kobiela, a trzeci Rafał Szyszka. Z kolei grupę drugą wygrał Aleksander Luberda przed Szymonem Kolasą i Maciejem Plewą.

W meczu barażowym o awans do I ligi Sławomir Lis pokonał Tomasza Fryźlewicza, a w meczu którego stawką była II liga Grzegorz Kobiela pokonał Szymona Kolase.

Zakończenie rozgrywek ligowych było połączone z decydującymi rozstrzygnięciami w Pucharze Ligi, który był rozgrywanych równocześnie.

Tutaj triumfował Łukasz Piłat, po zwycięstwie 4:1 nad Dawidem Firkiem. Tym samym Piłat potwierdził, że już na stałe dołączył do czołówki podhalańskich darterów.

Szalony bój, którego stawką było miejsce 3 w PL stoczyli Aleksander Luberda i Maciej Szewczyk. Ostatecznie zwycięsko z niego wyszedł Luberda.

Zwieńczeniem dnia były pojedynki w ramach 5 ( z 8) turnieju deblowego o Puchar Podhala. Rywalizowało 19 par. Najlepszy okazał się duet Krzysztof Zapała – Sebastian Biela, po zwycięstwie w finale nad parą Dawid Firek – Maciej Szewczyk. Trzecie miejsce dla Roberta Rosota i Daniela Chudzika.

W klasyfikacji generalnej prowadzą Rosot z Chudzikiem, z przewagą 1 pkt. nad parę Firek/Szewczyk i 5 pkt. nad Bielą i Zapała.

Mat. Prasowy

No Comment.

Reklama

Partnerzy