Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Rozpoczął się najcięższy triathlon w Europie!

Dnia: piątek 24 czerwca 2022, Autor: Maciej Zubek

Dzisiaj o 16:00 rozpoczął się w Námestowie najcięższy triathlon w Europie – „HardaSuka Ultimate Triathlon Challenge” czyli: 5km pływania po Orawskiej zaporze, 240km na rowerze po Tatrach i wreszcie 55km biegu po Tatrach Polskich, a suma przewyższeń to aż 8000 metrów.

HardaSuka to jedne z najtrudniejszych zawodów triathlonowych na świecie. Każdy zawodnik zanim się zdecyduje na wzięcie udziału w zawodach powinien zapoznać się z regulaminem i upewnić się, że jego stan zdrowia i poziom wytrenowania umożliwi mu ukończenie zawodów. 

Trasa biegowa jest bardzo wymagająca technicznie, prowadzi trudnymi szlakami Tatr Zachodnich i Wysokich i zawiera odcinki o dużych przewyższeniach, znacznej ekspozycji, luźnych kamieniach oraz możliwa jest bardzo zmienna pogoda, która na szczęście na najbliższe godziny ma bardzo dobre prognozy. 

Zawody maja odbywać się dzisiaj oraz jutro tj. 24-25 czerwca. Organizatorem akcji jest Harda300ka Stowarzyszenie Kultury Fizycznej. Zawodnicy wystarują na odcinek pływacki o długości 5000 metrów w linii prostej, pomiędzy

miejscem startu a metą odcinka znajdującą się w miejscowości Namestovo. Na trasie obowiązują limity- zawodnicy mają czas na ukończenie tras do 25 czerwca do godziny 22:00.

K.Ł

No Comment.

Reklama

Partnerzy