Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Ruszył Cykl Turniejów Kotelnica CUP

Dnia: niedziela 4 grudnia 2022, Autor: Maciej Zubek

Zainaugurował go turniej w kategorii młodzików, który w sobotę 4 grudnia rozegrano na obiektach Gminnego Centrum Sportu i Kultury w Białce Tatrzańskiej.

Organizatorami turnieju jest Klub Sportowy Watra Białka Tatrzańska oraz Kotelnica Białczańska, a patronat objął wójt gminy Bukowina Tatrzańska. Celem turnieju jest popularyzacja piłki nożnej wśród dzieci i młodzieży oraz rozwój podopiecznych w szkółce „Młode Wilki” z Białki Tatrzańskiej.

W sobotniej rywalizacji udział wzięło – obok gospodarza turnieju – 7 zespołów. Pierwszy etap to faza grupowa, drugi faza pucharowa. Każda z drużyn rozegrała pięć spotkań. Łącznie odbyło się 20 spotkań.

Turniej miał bardzo wyrównany przebieg, a ostatecznie ze zwycięstwa w nim cieszyli się gracze Wiatru Ludźmierz, po wygranej w finale nad zespołem „Młodych Wilków”.

Obok pamiątkowych medali, zwycięzcy nagrodzeni zostali voucherami na Termy Bania, ufundowane przez ich właścicieli.

Ponadto w każdym zespole wyróżniono jednego zawodnika, a dodatkowo przyznano tytuły najlepszego zawodnika i bramkarza turnieju. Wyróżniono również najlepszą zawodniczkę.

Gościem specjalnym turnieju był sołtys wsi Białka Tatrzańska Władysław Piszczek. który wręczał nagrody wraz prezesem Watry Andrzejem Rabianski, a następnie odebrał podziękowania za wkład w pomoc z rąk koordynatora turnieju oraz szkółki Kamila Lupy .

Pierwszy turniej za nami. Była to pierwsza taka impreza i mam nadzieje, że teraz już na stałe wpisze się ona w coroczny cykl imprez sportowych organizowanych w Białce Tatrzańskiej. To efekt przede wszystkim fantastycznej współpracy z przedstawicielami Kotelnicy, którzy zadbali o pełny branding podczas trwania turnieju oraz Gminy Bukowiny Tatrzańskiej, która mocno wsparła naszą inicjatywę. Kwestia sportowa to przede wszystkim równy poziom zespołów, które zaprezentowały swoje umiejętności. Chciałbym też podkreślić fantastyczna pracę sędziego który wczuł się idealnie w klimat gry – podsumował Kamil Lupa koordynator turnieju oraz szkółki.

Turniej wspierali również partnerzy : Hotel Bania, Terma Bania , Karczma hotel Litworowy Staw, Hotel Toporów, Pizzeria Margo Jurgów i Dębno, Waluś Ski, Stokrotka Barbara Kowalczyk, Sołtys Wsi Białka, Tatrzańska Władysław Piszczek, Naturalna Woda Mineralna- Piwniczanka oraz LK Futbol.

Patronat medialny nad imprezą sprawował podhaleregion.pl oraz MZ-media.

No Comment.

Reklama

Partnerzy