Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Ruszyła przedsprzedaż biletów na wiosnę jazzową w Zakopanem

Dnia: sobota 8 kwietnia 2023, Autor: Maciej Zubek

Miasto Zakopane oraz Zakopiańskie Centrum Kultury zapraszają wszystkich fanów jazzu na platformę sprzedażową zakopane–sklep.pl, gdzie od dzisiaj można nabyć bilety na Wiosnę Jazzową Zakopane 2023, która w tym roku odbędzie się w dniach 29 kwietnia – 2 maja. Na scenie zobaczmy, a przede wszystkim posłuchamy, ikony polskiej sceny jazzowej takich jak Kuba Badach czy Urszula Dudziak.

Zakopiańska Wiosna Jazzowa już po raz dziewiętnasty zagra dla jazzowych sympatyków. Nawiązując do najlepszych jej wzorców, wspaniałej historii i tradycji, Miasto Zakopane
i Zakopiańskie Centrum Kultury dołożyło wszelkich starań, by stworzyć program atrakcyjny, bogaty repertuarowo i pełen wspaniałych spotkań z nietuzinkowymi artystami. Zapraszamy zatem na prolog i trzy festiwalowe dni, pełne wyjątkowych artystycznych wrażeń.

W sobotę 29 kwietnia, wystąpi formacja The Lions. Wrocławska grupa to muzycy z ogromnym stażem i wyjątkowym bagażem doświadczeń. Sami o sobie mówią, że grają Jahzz, a przekładając to literalnie – fuzję jazzu, afro, funky i soulu. Partie instrumentów dętych, przenikają się z potężną sekcją i doskonałymi harmoniami wokalnymi.

Niedzielny koncert, to z kolei spotkanie z damami polskiego jazzu. Na początek Marta Zalewska i jej orkiestra – zespół wyjątkowych indywidualności polskiej sceny jazzowej oraz liderka. Program koncertu to wykonana w całości słynna płyta zespołu Dżamble „Wołanie o słońce nad światem”, to trudno wyobrazić sobie piękniejszy początek festiwalu.

Kiedy uleci już duch muzyczny Andrzeja Zauchy i Dżambli, na scenie Wiosny Jazzowej zamelduje się najsłynniejsza polska gwiazda jazzowej wokalistyki – Urszula Dudziak. Maestria wykonania, sceniczny luz, swing i spontaniczne call and response z publicznością, to cechy stałe wspaniałych koncertów Urszuli Dudziak. W programie jazzowa klasyka i rzecz jasna ponadczasowa Papaya.

1 maja, w poniedziałek, scenę Wiosny Jazzowej przejmują panowie. Na początek zespół Jarosława Michaluka. Całość nawiązuje do jazzowej klasyki, ale zawiera wiele elementów smooth, samby, bossanovy, a nawet ludowych korzeni. Grupa nagrywała m.in. z Janem Ptaszynem Wróblewskim i ten repertuar także zostanie zaprezentowany publiczności.

Finał natomiast należeć będzie do jednego z najlepszych wokalistów w Polsce, a jednocześnie postaci niezwykle sympatycznej, o wyjątkowej aurze i energii. Kuba Badach z zespołem to gwarancja wyjątkowej podróży przez „miasto jazz i okolice”. Klasyka polskiej piosenki, utwory Andrzeja Zauchy, piękne melodie i wspaniałe improwizacje, to znakomite zwieńczenie tegorocznego festiwalu.

2 maja, we wtorek zaprosimy na dzień z United Europe Jazz Festiwal. Trzy emocjonujące koncerty, na jednej muzycznej scenie. Na początek polscy reprezentacji Adam Wendt – The Choice, tuż po nim słowacka grupa Darkness Positive, stawkę zamknie rozpoznawalna nie tylko wśród koneserów, najlepsza z najlepszych czeska formacja Kratochvil & Jazz Q.

Znakomici artyści, wspaniałe podhalańskie plenery i muzyka, która rozbrzmiewać będzie w stolicy Tatr.

A zatem, jeśli jazz na szczytach, to tylko w Zakopanem. Zapraszamy!

Bezpośredni link do sprzedaży biletów: https://zakopane-sklep.pl/wiosna-jazzowa-2023/

Organizatorzy: Miasto Zakopane oraz Zakopiańskie Centrum Kultury

Partner Główny: Marka LOTTO

Partnerzy: Hotel Aries & SPA, Restauracja “Halka”, Klub Muzyczny Le Scandale, International Jazz Day, United Europe Jazz Festival

Patroni medialni: Program Pierwszy Polskiego Radia, Radio Kraków, TVP Kultura, TVP Kobieta, TVP3 Kraków, Jazz Forum, Jazz Press, Jazz It Up!, Góral Info, Kultura Podhala, Nowy Targ 24.tv, Podhale 24, Podhale Region,  Tygodnik Podhalański, 24TP.pl, Serwis Informacyjny Watra, M jak Małopolska. 

No Comment.

Reklama

Partnerzy