Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg: trwa remont ulicy Nadwodniej w Sromowcach Niżnych

Dnia: wtorek 14 listopada 2023, Autor: Redaktor

Firma Handlowo-Usługowa „Bukowski” – Jan Bukowski z Maniów rozpoczęła remont ulicy Nadwodniej w Sromowcach Niżnych. Zakres prac dotyczy przebudowy drogi wewnętrznej – ulicy Nadwodniej na ciąg pieszo-rowerowy i związaną z tym modyfikację istniejącego oznakowania drogi wewnętrznej oraz jej wlotu do drogi powiatowej nr 1638K.

Prace prowadzone są na odcinku 400 m. Istniejący stan zagospodarowania terenu zmieni się w zakresie poszerzenia istniejącej drogi wewnętrznej, zmiany jej przeznaczenia na ciąg pieszo-rowerowy, a także ustalenie jej parametrów geometrycznych oraz korektę położenia połączenia z drogą powiatową 1638K.

Szerokość wyjściowa jezdni projektowanego ciągu to 5,0 m wraz z obustronnymi opaskami kruszywowymi o szerokości zależnej od miejsca dostępnego na działkach. Wody opadowe i roztopowe odprowadzane będą dzięki spadkom poprzecznym i podłużnym do przepuszczalnych opasek z kruszywa i dalej rozsączane w gruncie.

Wartość dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg to prawie 80% całej inwestycji i wynosi 761 106,00 zł, wkład własny Gminy Czorsztyn: 190 277,51 zł.

Zadanie pn. Przebudowa drogi gminnej 360559K ul. Nadwodnia w km od 00+000 do km 00+399,5 w miejscowości Sromowce Niżne dofinansowano z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. 

Całość inwestycji, której celem jest poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu, ma gotowa w połowie grudnia br.

czorsztyn.pl

No Comment.

Reklama

Partnerzy